به نقل از کاما نیوز : ایسنا/آذربایجان غربی رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: بودجه فرهنگی_ هنری استان طی دو سال اخیر نزدیک به صفر شده است. احد هوشمند در گفت وگو با ایسنا با تاکید به اینکه در دوسال اخیر بودجه فرهنگی و هنری استان به کمترین میزان خود رسیده و تقریبا نزدیک به صفر […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: بودجه فرهنگی_ هنری استان طی دو سال اخیر نزدیک به صفر شده است.

احد هوشمند در گفت وگو با ایسنا با تاکید به اینکه در دوسال اخیر بودجه فرهنگی و هنری استان به کمترین میزان خود رسیده و تقریبا نزدیک به صفر است، تصریح کرد: متاسفانه تناسب سازی بین بودجه فرهنگی و فعالیت های فرهنگی و هنری وجود ندارد و همین امر بر کمیت و کیفیت تولیدات فرهنگی و هنری آذربایجان غربی تاثیر مستقیم گذاشته که امید داریم در بودجه فرهنگی سال ۱۴۰۰ نوع نگاه در ساختار بودجه ای تغییر کند.

وی ادامه داد: کرونا تمام فعالیت های هنری را تحت تاثیر قرار داده و هنرمندان با مشکلات بسیاری دست وپنجه نرم می کنند و بودجه حوزه فرهنگ و هنر پاسخگوی نیاز هنر و هنرمندان آذربایجان غربی نیست.

هوشمند اظهار کرد: در سال ۹۹با وجود کرونا و محدودیت های بودجه ای ۱۵۰عنوان برنامه بانزدیک به ۲۹۸ مورد تکرار برنامه و تولید۹۵۰مورد محصولات فرهنگی در حوزه هنری استان اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه در ۳ماهه اول سال ۹۹تقریبا تمام برنامه های حضوری حوزه هنری تعطیل شد، تصریح کرد: عمده فعالیت های حوزه هنری استان با تولید فیلم وانیمیشن وکلیپ در فضای مجازی و برای آگاه سازی مردم درخصوص کرونا صورت گرفت.

هوشمند با اشاره به اینکه کرونا موجب تعطیلی تئاتر در سراسر کشور شد، خاطر نشان کرد: یک دوره سوگواره تئاتر محرم به صورت مجازی در آذربایجان غربی برگزار و ۱۲ گروه تئاتر از سراسر استان در آن شرکت واجرای برنامه کردند.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی یاد آور شد: یک تئاتر صحنه ای با عنوان آواز سنگ غمگین نیز اجرا و به جشنواره تئاتر مقاوت راه یافت.

وی اظهارکرد: تولید مجموعه مستندها، کلیب ها و تولید آلبوم های موسیقی ازدیگر فعالیت های حوزه هنری استان در سال گذشته است.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز