به نقل از کاما نیوز : ایسنا/سمنان مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان با اشاره به راه‌اندازی چندین پویش ملی برای تکمیل زیرساخت‌های آموزشی گفت: پویش‌های «”من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من” و “آجر به آجر”بستر مناسبی برای سرعت‌بخشی به زیرساخت‌های آموزشی در کشور و خصوصا در مناطق محروم و روستایی فراهم کرده است. سعید هژبری […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/سمنان مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان با اشاره به راه‌اندازی چندین پویش ملی برای تکمیل زیرساخت‌های آموزشی گفت: پویش‌های «”من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من” و “آجر به آجر”بستر مناسبی برای سرعت‌بخشی به زیرساخت‌های آموزشی در کشور و خصوصا در مناطق محروم و روستایی فراهم کرده است.

سعید هژبری در آیین تفاهمنامه ساخت یک مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز اظهار کرد: پویش مدرسه‌سازی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در مناطق محروم روستایی باهدف ارتقای عدالت تحصیلی در زمینهٔ زیرساخت‌های تحصیلی در استان سمنان راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه این پویش اخیرا آغاز شده افزود: این چند روز ۶۸۰ میلیون ریال در قالب این پوش در استان گردآوری‌شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان خاطرنشان کرد: اجرای پویش «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» و «آجر به آجر» توانسته مشارکت‌های مردمی برای بازسازی و نوسازی مدارس استان با هر میزان کمک نقدی و غیرنقدی ارتقا بخشیده و از این طریق شاهد سرعت‌بخشی به پروژه‌ها و طرح‌های نوسازی مدارس هستیم.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه ساخت یک مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز در شاهرود تصریح کرد: خیران شاهرودی متعهد به ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک بهارستان شدند.

هژبری با بیان اینکه برادران غنیی خیران شاهرودی متعهد به ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک بهارستان شدند، ادامه داد: این مدرسه بالغ‌بر ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان با بیان اینکه خیران مدرسه‌ساز برادران غنیی هم‌زمان با بعثت ختمی‌مرتبت حضرت محمد مصطفی (ص) کار ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه نیمه‌تمام شهرک بهارستان شاهرود را متعهد شدند، افزود: این مدرسه برای اتمام نیاز به اعتباری بالغ‌بر ۶ میلیارد تومان دارد که خیرین معزز مدرسه‌ساز برادران غنیی متعهد به پرداخت و احداث آن شدند.

وی از بازدیدهای میدانی مکرر از پروژه‌های مدرسه‌سازی خبر داد واضافه کرد: این خیران نقش بسیار مهمی در اهداف مدرسه‌سازی و گسترش فضای آموزشی لازم برای دانش آموزان دارند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت یک آموزشگاه ۹ کلاسه در شهر گرمسار گفت: مشارکت دکتر علیرضا لادن مقدم خیّر مدرسه ساز در این پروژه نمونه دیگری از مشارکت خیران است که امیدواریم سال آینده به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز