به نقل از کاما نیوز : ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۱۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد. دکتر فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۹۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند. وی با اشاره به آمار بستری […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۱۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

دکتر فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۹۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: در حال حاضر در سنندج: ۱۸۴ نفر، سقز: ۲۰ نفر، مریوان: ۲۶ نفر، قروه: ۱۷ نفر، بیجار: ۵ نفر، کامیاران: ۲۲ نفر، دیواندره: ۲ نفر و در بانه: ۲۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۴۱ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

بە گزارش روابط عمومی دانشگاە علوم پزشکی کردستان، دکتر رضاعی از مرگ ۳ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۳۴۷ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۵۳۷ نفر در سنندج، ۲۴۸ نفر در سقز، ۱۰۶ نفر در قروه، ۷۶ نفر در کامیاران، ۱۰۵ نفر در بانه، ۷۷ نفر در دیواندره، ۶۱ نفر در بیجار، ۱۱۴ نفر در مریوان، ۲۰نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز