به نقل از کاما نیوز : ایسنا/اردبیل مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل گفت: گلیم‌بافی یکی از صنایع دستی بومی و از مهم‌ترین کسب و کارهای خانگی در استان اردبیل است. میثم ضارب‌نیا در حاشیه بازدید از کارگاه گلیم‌بافی در شهر نمین از توابع استان اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد قابل […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/اردبیل مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل گفت: گلیم‌بافی یکی از صنایع دستی بومی و از مهم‌ترین کسب و کارهای خانگی در استان اردبیل است.

میثم ضارب‌نیا در حاشیه بازدید از کارگاه گلیم‌بافی در شهر نمین از توابع استان اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از زنان خانه‌دار در شهرستان‌های مختلف استان اردبیل به ‌خصوص شهرستان نمین مشغول فعالیت در این حوزه هستند.

مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل ادامه داد: اگرچه گلیم‌بافی از دشت مغان در شمال تا خلخال در جنوب استان، هنری رایج در بین زنان روستایی و عشایری است اما شهرستان نمین به ویژه بخش عنبران قطب تولید این محصول در اردبیل است که در صورت ساماندهی مناسب می‌تواند به اقتصاد خانوارهای فعال استان در این کسب و کار کمک شایانی کند.

وی با اشاره به تنوع محصولات از جنس گلیم از قبیل تابلو، مفرش، زیرتلفنی، کیف، وسایل آشپزخانه و سایر محصولات افزود: تنوع تولیدی محصولات گلیمی به ایجاد کارآفرینی و ارزش افزوده‌ بالا و همچنین فروش این محصولات در داخل و خارج از کشور کمک کرده است.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز