به نقل از کاما نیوز : ایسنا/ایلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ابتلا و فوتی‌ها در استان ایلام خانوادگی شده است. دکتر «محمد کریمیان» در نشست ستاد استانی کرونا، با ابراز نگرانی از افزایش فوتی‌های خانوادگی به دلیل کرونا، اظهار کرد: تعداد فوتی‌های کرونا در استان با ۸۹ مورد در مرداد ماه جاری نسبت […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/ایلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ابتلا و فوتی‌ها در استان ایلام خانوادگی شده است.

دکتر «محمد کریمیان» در نشست ستاد استانی کرونا، با ابراز نگرانی از افزایش فوتی‌های خانوادگی به دلیل کرونا، اظهار کرد: تعداد فوتی‌های کرونا در استان با ۸۹ مورد در مرداد ماه جاری نسبت به ماه گذشته بیش از هفت برابر افزایش داشته و تعداد بستری‌ها ۲.۵ برابر و تعداد مبتلایان نیز بیش از ۳.۵  برابر ماه گذشته بوده است.

وی گفت: بیشترین ابتلا در مرداد ماه با ابتلای ۹ هزار نفر بوده و در مرداد ماه امسال نمونه‌گیری ۲ برابر و بیشترین نمونه‌گیری‌ها و بیماریابی از آغاز شیوع کرونا ۳۰ هزار  مورد و بیشترین بستری در این مدت نیز ۲۷۰۰ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۳۷۹ ابتلای جدید در استان ثبت شد و مجموع مبتلایان استان به ۵۱ هزار و ۲۲۵ نفر  افزایش یافته است.

کریمیان تصریح کرد: از بستری‌های استان حال ۸۱ نفر وخیم و زیردستگاه قرار دارند و و ظرفیت بیمارستان‌های استان تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه کادر درمان خسته و در شرایط روحی مناسبی قرار ندارند، گفت: با توجه به همه گیری کرونا و افزایش ابتلا، فوتی و بستری ها دانشگاه علوم پزشکی به نیروهایی بیشتری نیاز دارد و انتظار می‌رود بیمارستان‌های خصوصی، هلال احمر و تامین اجتماعی به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: تمام نیروهای دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حال خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی هستند و امیدواریم برای تسریع در کار درمان تمام دستگاه‌ها همکاری لازم برای تامین نیرو با این دانشگاه همکاری کنند.

دکتر «جمیل صادقی‌فر» نیز  با ابراز نگرانی از روند انتشار ویروس و همه گیری آن گفت: آمار نگران کننده مرداد ماه بی سابقه بوده و نه تنها ابتلا و بستری خانوادگی شده بلکه فوتی‌ها نیز به خانوادگی شده است.

وی گفت: در هفته آخر مرداد ماه تعداد نمونه گیری ها در طرح شهید سلیمانی ۳۰ درصد، تعداد مبتلایان ۳۲ درصد و بستری ها نیز ۵۶ درصد افزایش داشته است.

صادقی‌فر در خصوص واکسیناسیون در استان تصریح کرد: ۳۰ درصد جمعیت استان واکسینه شده و کل واکسن دریافتی ۲۰۱ هزار و ۳۶۸ دز بوده و تاکنون ۱۶۴ هزار و ۱۴۳ دز تزرق شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع واکسن‌های تزریق شده ۱۲۵ هزار و ۶۰۸ دز مربوط به نوبت اول و ۳۸ هزار و ۵۳۵ دز نیز مربوط به نوبت دوم است، گفت: تزریق واکسن در شهرستان‌های بدره ۸۱ درصد، دره شهر ۶۹ درصد، آبدانان ۶۵ درصد و سیروان با ۶۱ درصد بالاترین میانگین تزریق در استان را دارا هستند.

صادقی‌فر گفت: نرخ فوتی ها در شهرستان های دره شهر، مهران و بدره بالاتر از میانگین استانی است و با توجه به شدت گردش ویروس رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش است.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز