به نقل از کاما نیوز : ایسنا/آذربایجان غربی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اشنویه گفت: با آبگیری سد چپرآباد ۱۳ محوطه باستانی واقع در این محدوده به زیر آب خواهد رفت. به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، روناک تاسا، با اعلام این مطلب اظهار کرد: از […]

به نقل از کاما نیوز :

احتمال زیر آب رفتن ۱۳ محوطه باستانی اشنویه

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اشنویه گفت: با آبگیری سد چپرآباد ۱۳ محوطه باستانی واقع در این محدوده به زیر آب خواهد رفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، روناک تاسا، با اعلام این مطلب اظهار کرد: از آنجایی که طبق بررسی های باستان شناسی ۱۳ محوطه باستانی در محدوده سد چپرآباد اشنویه شناسایی شده است نیاز است برای جلوگیری از به زیر آب رفتن این محوطه‌ها نسبت به کاوش نجات بخشی و استخراج اشیای باستانی این مناطق اقدام شود.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اشنویه افزود: این محوطه‌های تاریخی بخشی از هویت و تاریخ منطقه را نشان می‌دهد که نباید اجازه داد اطلاعات این محوطه‌ها از بین برود.
وی با تاکید بر لزوم حفاظت و نگهداری از محوطه‌های تاریخی تصریح کرد:تعیین حریم و ثبت این محوطه‌ها نخستین گام برای نگهداری آنها است.
تاسا عنوان کرد: همچنین در کنار رعایت قوانین حفاظت آثار تاریخی نیاز است که در بین مردم فرهنگ‌سازی شود تا آنها خود نسبت به حفاظت از هویت و تاریخ خود حساس باشند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز