به نقل از کاما نیوز : ایسنا/خراسان جنوبی رئیس سازمان امور عشایر ایران از اختصاص جو با قیمت دولتی به صورت ویژه به استان خراسان جنوبی خبر داد. شاهپور علائی مقدم، روز گذشته ۱۵ خرداد در بازدید از روستاهای بخش آباد، فرخی و گرماب بخش مرکزی شهرستان قاینات، اظهار کرد: از هفته آینده این امر […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس سازمان امور عشایر ایران از اختصاص جو با قیمت دولتی به صورت ویژه به استان خراسان جنوبی خبر داد.

شاهپور علائی مقدم، روز گذشته ۱۵ خرداد در بازدید از روستاهای بخش آباد، فرخی و گرماب بخش مرکزی شهرستان قاینات، اظهار کرد: از هفته آینده این امر در استان محقق خواهد شد.

به گزارش ایسنا، خرید تضمینی دام با قیمت ۴۵ هزار تومان و به ازای هر کیلوگرم دام تحویل ۲ کیلوگرم  جو با قیمت دولتی از روز دوشنبه ۱۷ خرداد از قول‌هایی بود که رئیس امور عشایر کشور به عشایر داد.

علائی مقدم از پرداخت وام‌های قرض الحسنه ۴ درصد با پرداخت ۵ ساله برای تامین علوفه و همچنین زنان عشایر و ایجاد اشتغال خانگی نیز خبر داد و گفت: خراسان جنوبی جز ۸ استان در بحث خشکسالی است و متاسفانه این خشکسالی در طی ۵۳ سال اخیر بی سابقه بوده و ماهم در تلاش هستیم که مشکلات عشایر را به صورت جد پیگیری و حل کنیم.

وی همچنین در همایش عشایر در روستای فرخی هم، با اشاره به تعامل بین مجلس و سازمان امور عشایر کشور تصریح کرد: ۳۷۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به سامانه‌های عشایر در مجلس مصوب شده  و همچنین ۵۰۰ میلیاردتومان برای بهداشت و تجهیز و نوسازی مدارس عشایری نیز مصوبه داشته‌ایم.

وی از تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ارتقاء شاخص‌های عشایری خبر داد و گفت: با ۵۲ درصد کاهش بارندگی مواجه شده ایم و این خشکسالی بی سابقه د رطول ۵۳ سال گذشته مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورده است.

سلمان اسحاقی، نماینده مردم شهرستانهای قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدیدها و در همایش عشایر بخش مرکزی در جمع عشایر روستای فرخی اظهار کرد: پای این انقلاب و ولایت فقیه باید بمانیم.

وی افزود: انتخابات برای دولت‌ها نیست که بر مبنای ارزیابی دولت‌ها در انتخابات شرکت کنیم بلکه باید به احترام انقلاب و خون شهدا و امام شهدا در این انتخابات شرکت کنیم.

وی به طرح خرید تضمینی دام عشایر که از روز دوشنبه آغاز خواهد شد، گفت: ترتیبی اتخاذ شود که تیم خرید دام در روستاهای پرجمعیت حضور یابند تا مشکل تردد عشایر نیز بر داشته شود.

اسحاقی از رئیس سازمان عشایر کشور خواست تا در ساخت سالن ورزشی روستای گرماب که نیاز جوانان این روستاست همکاری داشته باشند.

مشکلات نهاده‌های دامی، مشکل آب شرب، مشکل جاده‌های روستاهای عشایری، خرید تضمینی دام و مجوز صدور دام به استان‌های مرزی از مواردی بود که دراین بازدیدها مطرح شد.

انتهای پیام خبرگزاری کاما نیوز