به نقل از کاما نیوز : ایسنا/خراسان شمالی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی از پیش بینی هفت هزار میلیارد تومان اعتبار در سطح کشور برای رفع تنش آبی روستاها خبر داد. به گزارش ایسنا، علی جدی در آیین افتتاح فاز نخست پروژه آبرسانی پایدار مجتمع گلیان و ۱۴ روستای پایین دست اظهار کرد: […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/خراسان شمالی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی از پیش بینی هفت هزار میلیارد تومان اعتبار در سطح کشور برای رفع تنش آبی روستاها خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی جدی در آیین افتتاح فاز نخست پروژه آبرسانی پایدار مجتمع گلیان و ۱۴ روستای پایین دست اظهار کرد: بدین منظور برش‌های استانی برای رفع تنش‌های آبی ایجاد شد که سهم خراسان شمالی با یک درصد جمعیت کشور، بیش از سه درصد است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۶۰ میلیارد تومان از این اعتبار مختص خراسان شمالی است تا در بخش رفع تنش‌های آبی در استان هزینه شود.

وی همچنین با انتقاد از این که ۱۲ سال گذشته و پیش از سکونت ساکنین، زیرساخت‌های این شهرک فراهم نشد افزود: پیش از به زحمت انداختن مردم باید زیرساخت‌های این قبیل پروژه‌ها فراهم شود تا مردمی نظیر اهالی شهرک گلیان، ۱۲ سال بی آبی را تحمل نکنند.

جدی با تقدیر از تلاش‌های انجام گرفته از سال گذشته تاکنون برای آبرسانی به اهالی این شهرک و ۱۴ روستای پایین دست گفت: یک میلیارد تومان برای روستای بی بهره که در وضعیت بحرانی است در نظر گرفته شده است. تنش آبی در مجتمع روستای خطاب نیز در حال شروع شدن است که باید آن‌ها را مدیریت کنیم.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز