به نقل از کاما نیوز : ایسنا/خراسان شمالی مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت برق خراسان شمالی از ارائه اخظار به بیش از ۵۰ اداره دولتی برای مصرف خیلی زیاد برق خبر داد. صدقی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه در این استان ۳۶۷ هزار مشترک برق وجود دارد، گفت: از […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/خراسان شمالی مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت برق خراسان شمالی از ارائه اخظار به بیش از ۵۰ اداره دولتی برای مصرف خیلی زیاد برق خبر داد.

صدقی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه در این استان ۳۶۷ هزار مشترک برق وجود دارد، گفت: از این تعداد ۸۴ درصد مشترکان خانگی و تجاری، ۲۰ درصد کشاورزی و ۱۹ درصد صنعتی هستند.

به گفته وی ۴۰ درصد برق تولیدی در این استان توسط مشترکان بخش خانگی و تجاری استفاده می شود.

صدقی تاکید کرد: در حال حاضر بیشتر برق مصرفی به علت استفاده از کولرهای گازی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر استفاده از کولر گازی در ادارات ممنوع است و مردم در صورت مشاهده تخلف می توانند به شماره ۱۵۲۱ گزارش دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه خراسان شمالی استانی سردسیر است، گفت: بهتر است مردم به جای کولرهای گازی از کولرهای آبی استفاده کنند و به هنگام استفاده از کولر آبی آن را در دور کند قرار دهند.

وی افزود: در صورت استفاده از کولر گازی نیز آن را بر روی ۲۵ درجه تنظیم کنند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت برق خراسان شمالی ادامه داد: اگر هر مشترکی تا ۱۵ درصد در روز مدیریت مصرف داشته باشد، مشکل کمبود برق حل و طرح خاموشی نیز انجام نخواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۳ درصد از مشترکان خانگی در این استان خوش مصرف، ۳۰ درصد کم مصرف و ۱۷ درصد پرمصرف هستند.

صدقی خاطرنشان کرد: مشکل این شرکت در حال حاضر ۱۷ درصد مشترکان پرمصرف هستند که باید مدیریت مصرف برق را در دستور کار قرار دهند.

وی تصریح کرد: متاسفانه مشاهده شده که تعدادی از مشترکان پرمصرف در منزل خود دارای چند کولر گازی هستند که آن ها را با یکدیگر نیز روشن می کنند که این امر اجحاف در حق سایر افراد است.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز