به نقل از کاما نیوز : ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه از افتتاح ۱۶ خانه ورزش روستایی در این استان در آستانه هفته تربیت بدنی خبر داد. زهرا کشمتند در حاشیه مراسم ارسال تجهیزات به خانه های ورزش روستایی جدید استان که امروز(۲۱ مهر) انجام شد، در گفت و گو […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه از افتتاح ۱۶ خانه ورزش روستایی در این استان در آستانه هفته تربیت بدنی خبر داد.

زهرا کشمتند در حاشیه مراسم ارسال تجهیزات به خانه های ورزش روستایی جدید استان که امروز(۲۱ مهر) انجام شد، در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به افتتاح و راه اندازی ۱۶ خانه ورزش روستایی جدید در استان، اظهارکرد: با احتساب این تعداد در حال حاضر ۲۸۰ خانه ورزش روستایی در سطح استان داریم.

وی افزود: تجهیزات ارسال شده برای این خانه های ورزش به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات وزارت ورزش تامین شده و باهمکاری اداره کل ورزش و جوانان و هیات ورزش روستایی استان انجام شده است.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان، کرمانشاه را از استان های برتر کشور در راه اندازی خانه های ورزش روستایی دانست و گفت: طی چندسال اخیر اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته و تعداد خانه های ورزش را به عدد قابل توجهی رسانده ایم.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه فدراسیون ورزش روستایی از ابتدای امسال برگزاری المپیاد ورزش روستایی را در سطح کشور آغاز کرده، در کرمانشاه نیز این برنامه را در روستاهایمان در حال اجرا داریم.

کشتمند افزود: ازابتدای امسال تاکنون در ۱۰۰ روستای استان برنامه المپیاد ورزش روستایی را در پنج رشته فوتبال دستی، تنیس روی میز، شطرنج، دارت و طناب زنی برگزار کرده ایم و در سایر روستاهایی که خانه ورزش دارند نیز به مرور این برنامه اجرا می شود.

وی گفت: مرحله اول برگزاری المپیاد خانه های ورزش در سطح روستاها برگزار می شود و در گام بعدی در بخش ها و سپس سطح شهرستان و در نهایت در سطح استانی این برنامه را برگزار می کنیم تا نفرات نهایی هر رشته را به عنوان یک تیم به مسابقات کشوری اعزام کنیم.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه در ادامه بااشاره به بازرسی هایی که از خانه های ورزش روستایی استان صورت می گیرد، گفت: به منظور بررسی وضعیت فعالیت خانه های ورزش روستایی از ابتدای سال بازرسی هایی را از آنها شروع کرده ایم.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز