به نقل از کاما نیوز : ایسنا/کرمان استاد حوزه علمیه کرمان گفت: شاید اکنون قریب به ۵۰ هزار حدیث از معصومین علیهم السلام داریم که بیش از ۹۰ درصد آن از امام صاق علیه السلام است و افتخار می کنیم نظام جمهوری اسلامی براساس فقه جعفری است و قانون اساسی براساس قرآن و روایات تدوین […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/کرمان استاد حوزه علمیه کرمان گفت: شاید اکنون قریب به ۵۰ هزار حدیث از معصومین علیهم السلام داریم که بیش از ۹۰ درصد آن از امام صاق علیه السلام است و افتخار می کنیم نظام جمهوری اسلامی براساس فقه جعفری است و قانون اساسی براساس قرآن و روایات تدوین شد.

حجت الاسلام”احمد شیخ بهایی” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام اظهار کرد: نظامی را که رسول خدا صلی الله علیه و آله در طول ۱۰ سال در مدینه تاسیس کرد بعد از ایشان دچار انحراف شد؛ اگرچه امیرالمومنین علیه السلام بعد از مدتی کار را به دست گرفت اما باز هم توفیق کامل پیدا نکرد در اینکه آن نظام را برگرداند و جامعه به سوی انحراف رفت و رفت تا حادثه کربلا اتفاق افتاد.

وی افزود: حاصل زحمت پیامبر اسلام در ارشاد مردم و در نشان دادن راه سعادت (که فرمود هرچه شما را به بهشت می رساند برایتان بیان کرده و از هر چه شما را جهنمی می کند، نهی کردم) این معارف در بین مردم منتشر نشد و زمینه ای برای پذیرش آن وجود نداشت.

شیخ بهایی ادامه داد: تا زمان امام باقر و صادق علیهماالسلام که حکومت های طاغوت به دلیل مشکلاتی که با هم داشتند، به ضعف گرائیده و فرصتی شد تا امامین معارفی که پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله آورده بود بیان کنند و این ها در قالب هزاران هزار حدیث، تفسیر قرآن در تبیین معارف توحیدی و بیان احکام عملی دین از عبادات، مسائل خانواده، اقتصادی، سیاسی، نظامی، قضائی، حقوقی و کیفری به شکل نظام به هم پیوسته بیان شد.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان بیان کرد: راوایان فراوانی از محضر حضرت کسب فیض کرده و افراد مورد اعتماد با دقت فراوان نوشت و دست به دست از طریق استاد و شاگرد و با وسواس تمام در لفظ و معنا کنترل شد و اکنون در قالب فقه اسلامی و معارف دین در اختیار ماست.

وی اظهار کرد: شاید اکنون قریب به ۵۰ هزار حدیث از معصومین علیهم السلام داریم که شاید بیش از ۹۰ درصد آن از امام صاق علیه السلام است و این بزرگوار فرصتی پیدا کرد و اصحابی داشت که در ترویج این احکام فداکاری کردند و افتخار می کنیم نظام جمهوری اسلامی براساس فقه جعفری است و قانون اساسی براساس قرآن و روایات تدوین شد.

شیخ بهایی گفت: اکنون شورای نگهبان ایستاده و کنترل میکند و عدم مطابقت قوانین با قرآن و روایات بررسی می شود. هرچند در اجرای قوانین مشکل داریم و مجریان آنطور که باید در برخی موارد نمی توانند برخی قوانین را اجرایی کنند که امیدواریم در انتخابات ۲۸ خرداد ملت با حضور حداکثری فردی را انتخاب کنند که نسبت به اسلام تعهد و مبارزه با فساد جدیت دارند و بتوانیم همه آنچه به عنوان قوانین اسلامی و شرع اسلام است را در کشور اجرایی کنیم و مرم آثار و برکات فقه جعفری را در عمل، زندگی، اقتصاد، فرهنگ و سیاست ببینند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز