امام جمعه شهرکرد: برخی دست‌های پشت پرده که منافعشان در خطر است در کار دولت کارشکنی می‌کنند گروه استان‌ها – امام جمعه شهرکرد گفت: دولت با تمام وجود پای کار آمده است تا نقش خود را در خصوص حل مشکلات معیشتی مردم اجرا کند، هرچند دست‌های پشت پرده که منافع آن‌ها در خطر می‌افتد در کار دولت کارشکنی می‌کنند اما مردم با صبوری دولت را یاری‌ می‌کنند. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر شهرکرد، اظهار داشت: مسئله تقوا از مسائل مهم است، تقوا یک گوهر است که اگر در وجود ما باشد می‌تواند به ما اعتدال بخشد و اعمال و رفتار ما را جهت دهد و اگر نباشد خسارت عظیم است.
وی افزود: باید تقوا را در خود، جهت دهیم تا ما را از گناه دور کند، تقوا همان خداترسی است که خداترسی با خداشناسی تحقق پیدا می‌کند و باید خداشناسی را از امام حسن عسگری(ع) آموخت، ایشان فرمودند، خداشناسی با تفکر در رابطه با پروردگار به وجود می‌آید.
امام جمعه شهرکرد بیان داشت: اینکه آیات خداوند متعال در خصوص تفکر است بیانگر اهمیت تفکر در زندگی است، انسان اگر خدا را خو..

امام جمعه شهرکرد: برخی دست‌های پشت پرده که منافعشان در خطر است در کار دولت کارشکنی می‌کنند امام جمعه شهرکرد: برخی دست‌های پشت پرده که منافعشان در خطر است در کار دولت کارشکنی می‌کنند

گروه استان‌ها – امام جمعه شهرکرد گفت: دولت با تمام وجود پای کار آمده است تا نقش خود را در خصوص حل مشکلات معیشتی مردم اجرا کند، هرچند دست‌های پشت پرده که منافع آن‌ها در خطر می‌افتد در کار دولت کارشکنی می‌کنند اما مردم با صبوری دولت را یاری‌ می‌کنند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر شهرکرد، اظهار داشت: مسئله تقوا از مسائل مهم است، تقوا یک گوهر است که اگر در وجود ما باشد می‌تواند به ما اعتدال بخشد و اعمال و رفتار ما را جهت دهد و اگر نباشد خسارت عظیم است.

وی افزود: باید تقوا را در خود، جهت دهیم تا ما را از گناه دور کند، تقوا همان خداترسی است که خداترسی با خداشناسی تحقق پیدا می‌کند و باید خداشناسی را از امام حسن عسگری(ع) آموخت، ایشان فرمودند، خداشناسی با تفکر در رابطه با پروردگار به وجود می‌آید.

امام جمعه شهرکرد بیان داشت: اینکه آیات خداوند متعال در خصوص تفکر است بیانگر اهمیت تفکر در زندگی است، انسان اگر خدا را خوب بشناسد از خداوند می‌ترسد فلذا تقوا قوت پیدا می‌کند و انسان از اعمال بد دور می‌شود.

وی با اشاره به ۲۴ آبان روز کتابخوانی و آغاز هفته کتاب، گفت: متاسفانه کتاب جایگاه خود را در جامعه از دست داده است، در راس کتب‌ها قرآن کریم است باید دید چقدر با قرآن محجور هستیم، کتاب‌های نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه و همچنین کتاب‌های خوب را می‌خوانیم؟ توجه عمومی به مسئله کتاب ضعیف است و بسیاری اطلاعات خود را از طریق فضاهای مجازی کسب می‌کنند که متاسفانه بسیاری از این اطلاعات هم ناروا است، کتاب نگاه انسان را جهت می‌دهد، کتاب را جدی بگیرید که خلاء‌های جامعه برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به دهم ربیع‌الثانی و وفات حضرت معصومه(س)، خاطرنشان کرد: این حضرت برکات زیادی برای جامعه، فقها و … داشتند، ایشان برای بانوان به ویژه برای دختران جامعه الگوی بسیار خوبی هستند، ایشان عفیفه، عابده، مقرب عندالله، محجبه و عالمه بودند، اگر دختران به دنبال سعادتمندی هستند باید از این بانو الگو بگیرند.

نکونام با اشاره به مشکلات اقتصادی و تورم، بیان داشت: دولت در تلاش است که اصلاحات اقتصادی ایجاد کند و جلوی گرانی‌های افسار گسیخته را بگیرد، دولت با تمام وجود پای کار آمده است تا نقش خود را در خصوص حل مشکلات معیشتی مردم اجرا کند، هر چند دست‌های پشت پرده که منافع آن‌ها در خطر می‌افتد کارشکنی می‌کنند اما مردم با صبوری دولت را یاری‌ می‌کنند.

وی افزود: برخی با اطلاع رسانی و نظارت‌ها به دولت کمک می‌کنند و برخی دیگر، دیگران را دعوت می‌کنند تا یاری‌گر دولت باشند، این دولت میراث‌دار مشکلات گذشته است اما با نگاه امیدبخش کارها دنبال می‌شود و امید می‌رود دولت خسته نشود و با حضور میدانی کار را دنبال کند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به نشست کاربردی مدیران و اساتید حوزه‌های علمیه استان چهارمحال و بختیاری، مطرح کرد: در این مجموعه مصلی چند روز جلسات کاربردی خوبی با هدف ارتقاء کمی و کیفی حوزه‌های استان و آسیب شناسی در بدنه حوزه شکل گرفت، حوزه‌‌های استان به دنبال برطرف کردن نیاز فکری و فرهنگی جامعه هستند و می‌توان گفت، حوزه‌های علمیه استان چهارمحال و بختیاری از مجموعه خوب مدیریتی برخوردار هستند.

نکونام با دعوت از افراد علاقمند به تحصیل در حوزه‌های علمیه، بیان داشت: زمینه برای مشتاقان تحصیل دینی فراهم شده است و همیشه حوزه‌های علمیه پشتوانه مردمی داشتند و هیچگاه دولتی نبودند که این افتخار بزرگی است، حتی در حکومت اسلامی امروز که شکل گرفته است، از نظر مدیریتی، علمی و تشکیلاتی به دولت متکی نیستند.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش پررنگ حوزه‌ها در جامعه، تصریح کرد: حوزه‌ها همیشه نقش خود را در جامعه ایفا کردند اما کاملا استقلال خود را حفظ کردند، لذا می‌طلبد مردم پشتوانه حوزه‌ها باشند، مسائل و مشکلات زیاد است و می‌طلبد در این جهت هر چه بیشتر کمک کرد.

امام‌جمعه قم: همه تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان باید به‌صورت یکجا برداشته شودامام جمعه اهل‌سنت ارومیه: استکبارستیزی باید در جامعه دینی پیاده شودنماز جمعه این هفته در تبریز برگزار می‌شود

نکونام در پایان با اشاره به وضع معیشتی نامناسب طلاب، خاطرنشان کرد: بدترین معیشت را امروز طلبه‌ها دارند، برخی واقعا باور نمی‌کنند و چون امکانات برخی روحانی‌ها را دیده‌اند برخی گمان می‌کنند همه طلاب اینگونه هستند، طلاب با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند اما قانع هستند و زندگی خود را می‌گذرانند، امید است جایگاه این لباس مقدس بر تنمان را حفظ کنیم و یاری‌گر دین و مبلغ آن باشیم.

انتهای پیام/۷۵۴۰/ ع

مقاله اصلی