انتقاد معاون وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی از نبود المان‌های صنایع دستی و فرهنگی در شهرکرد گروه استان‌ها-معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری وصنایع‌دستی با اشاره به اینکه از سال ۹۷ شهرکرد به عنوان شهر ملی نمد معرفی شد،گفت:زمانی که به عنوان یک شهروند وارد شهرکرد می‌شویم هیچ اثری از صنایع دستی و فرهنگ این شهر نمی‌بینیم. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، پویا محمودیان عصر امروز در اختتامیه سفر رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: مسئله اساسی این است که اعتقاد به تحول‌آفرینی در حوزه گردشگری در بین مسئولین استانی یا نهادهای تاثیرگذار در استان تا چه اندازه است؟ باور به اینکه صنایع دستی رمز اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و درون‌محور، محرومیت‌زدا، عدالت‌محور، اثرگذار در اشتغال‌آفرینی، مسائل جوانان، سیاسی، اقتصادی و سفیر فرهنگی و هنری کشور است چقدر است؟
وی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد صنایع دستی کشور مربوط به بخش بانوان است، بیان داشت: مسئولین قضایی استان تا چه حد بر روی حفظ و حراست از مواریث فرهنگی ..

انتقاد معاون وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی از نبود المان‌های صنایع دستی و فرهنگی در شهرکرد انتقاد معاون وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی از نبود المان‌های صنایع دستی و فرهنگی در شهرکرد

گروه استان‌ها-معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری وصنایع‌دستی با اشاره به اینکه از سال ۹۷ شهرکرد به عنوان شهر ملی نمد معرفی شد،گفت:زمانی که به عنوان یک شهروند وارد شهرکرد می‌شویم هیچ اثری از صنایع دستی و فرهنگ این شهر نمی‌بینیم.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، پویا محمودیان عصر امروز در اختتامیه سفر رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: مسئله اساسی این است که اعتقاد به تحول‌آفرینی در حوزه گردشگری در بین مسئولین استانی یا نهادهای تاثیرگذار در استان تا چه اندازه است؟ باور به اینکه صنایع دستی رمز اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و درون‌محور، محرومیت‌زدا، عدالت‌محور، اثرگذار در اشتغال‌آفرینی، مسائل جوانان، سیاسی، اقتصادی و سفیر فرهنگی و هنری کشور است چقدر است؟

وی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد صنایع دستی کشور مربوط به بخش بانوان است، بیان داشت: مسئولین قضایی استان تا چه حد بر روی حفظ و حراست از مواریث فرهنگی این استان تلاش می‌کنند؟چرا بازارچه صنایع دستی و موزه نداریم؟

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: از سال ۹۷ شهرکرد را به عنوان شهر ملی نمد معرفی کردیم، روند ثبت ملی شهرها بسیار پیچیده شده است، تحولات در شهرهای دیگری که همزمان با شهرکرد ملی شد را ملاحظه کنید، باور مسئولین شهری و عالی‌ترین مقامات استانی در تحولات بسیار مهم است، زمانی که به عنوان یک شهروند وارد شهرکرد می‌شویم هیچ اثری از صنایع دستی و فرهنگ این شهر نمی‌بینیم.

محمودیان با تاکید براینکه حمایت همه‌جانبه از هنرمند و هنر از وظایف وزارتخانه است، تصریح کرد: در شهرکرد ۸۰ رشته فعال صنایع دستی داریم که ۱۲ هزار هنرمند به صورت مستقیم از این طریق ارتزاق می‌کنند، در سند وظیفه‌نویسی مشخص و شفاف برای همه دستگاه‌های مسئول استان نوشته شود که براساس آن تا ۶ ماه دیگر از دستگاه‌ها جواب بگیرید.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: برنامه‌ای برای استفاده از ظرفیت گردشگری کشور نیستپاسخ وزیر گردشگری به منتقدان سفرهای استانی: اگر در خانه‌های مردم حضور پیدا نمی‌کردم مشکلات را حس نمی‌کردمزیرساخت‌های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری ضعیف است

احمد راستینه، نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه بیان داشت: مهم‌ترین صنعت در توسعه اشتغال استان چهارمحال و بختیاری که توسعه گردشگری است بارها به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام اما تصمیم‌گیری نشد و وزیر باید برای این صنعت که مولفه اول استان است تصمیم‌گیری کرده و نباید در مورد موضوعی که مطالبه مسئولان استان بوده از خود این مسئولان مطالبه شود.

انتهای پیام/۷۵۴۰/ ع

مقاله اصلی