به نقل از کاما نیوز : شهردار منطقه ۱۸ تهران از تداوم اجرای طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه در سطح معابر محلات با هدف تلطیف روحیه شهروندان و پاسداشت آئین و سنن کهن ایرانی همزمان با ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، سید محمد فیاض با بیان اینکه که […]

به نقل از کاما نیوز :

شهردار منطقه ۱۸ تهران از تداوم اجرای طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه در سطح معابر محلات با هدف تلطیف روحیه شهروندان و پاسداشت آئین و سنن کهن ایرانی همزمان با ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، سید محمد فیاض با بیان اینکه که مدیریت شهری بعنوان متولی اداره امور شهر، برای استقبال از نوروز برنامه های متنوعی را پیش بینی و در دست اجرا دارد، اظهار داشت : به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز و فرا رسیدن بهار طبیعت که با اعیاد بزرگ شعبانیه نیز مقارن شده، معابر و اماکن عمومی با نورپردازی و استقرار احجام فلزی و فایبرگلاس نوروزی زیباسازی و المان‌های بدمنظر نیز بازپیرائی و رنگ آمیزی شدند.

او ادامه داد: استقرار چندین المان تخم مرغ رنگی از جنس فایبرگلاس، گستراندن سفره هفت سین نوروزی در مبادی ورودی و خروجی و میادین اصلی همراه با اکران بنرهای مناسبتی بخش دیگری از تدابیر اتخاذ شده برای استقبال از نوروز ۱۴۰۰ به شمار می‌رود.

این مقام مسئول همچنین از گسترانده شدن فرش‌های گل در حاشیه معابر و شریان‌های ارتباطی و غرس هزاران اصله نهال به مناسبت فرا رسیدن هفته درختکاری و منابع طبیعی نیز بعنوان بخش دیگری از این اقدامات نام برد.

فیاض در بخش دیگری از سخنان خویش به تبیین و تشریح اقدامات فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری منطقه به مناسبت ایام نوروز ۱۴۰۰ پرداخت و یادآور شد: حرکت کارناوال شادی در معابر نظیر نمادهای نوورزی حاجی فیروز، عروسک‌های غول پیکر، سه چرخه‌های نوروزی، نوروزگاه سیار، عروسکی اقوام، تخم مرغ‌های رنگی، اقوام ایرانی، سین سلامتی و عروسک‌های بومی محلی با مشارکت نواحی هفتگانه از این دست اقدامات است.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز