به نقل از کاما نیوز : ایسنا/مرکزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: سال گذشته ۲۳۶ واحد راکد به مدار تولید بازگشتند و تعداد کارگران دارای حقوق معوق این استان نیز در اسفند ماه ۹۹ به ۵۳۰ نفر رسید. سعید فرخی روز چهارشنبه ۵ خرداد در شورای اداری استان مرکزی اظهار کرد: طبق اعلام […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/مرکزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: سال گذشته ۲۳۶ واحد راکد به مدار تولید بازگشتند و تعداد کارگران دارای حقوق معوق این استان نیز در اسفند ماه ۹۹ به ۵۳۰ نفر رسید.

سعید فرخی روز چهارشنبه ۵ خرداد در شورای اداری استان مرکزی اظهار کرد: طبق اعلام مرکز آمار اقتصادی اتاق بازرگانی ایران در بررسی وضعیت محیط کسب و کار استان‌های کشور، استان مرکزی در زمستان سال ۹۹ با شاخص ۵.۰۴ موفق به کسب رتبه نخست کشور در شاخص بهبود فضای کسب و کار در بین استان‌های کشور شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار فرصت شغلی جدید در سال گذشته ایجاد شد، افزود: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در زمستان سال ٩٩، استان مرکزی با نرخ بیکاری ۶.۸ درصد نخستین استان برتر کشور به لحاظ  کاهش نرخ بیکاری بود.

فرخی بیان کرد: سال گذشته ۲۳۶ واحد راکد به مدار تولید بازگشتند و تعداد کارگران دارای حقوق معوق این استان نیز در اسفند ماه ۹۹ به ۵۳۰ نفر رسید.

وی اضافه کرد: شاخص های اقتصادی استان مرکزی در سال ٩٩ نشان می دهد که با تلاش مسئولین استان، فعالان اقتصادی و کارآفرینان، جهش تولید تا حد زیادی در این استان محقق شده و بایستی تلاش کنیم که با تداوم این روند، موجب بهبود هر چه بهتر شاخص‌های اقتصادی استان در سال جاری شویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: همچنین در استان رشد ۳۵ درصدی سرمایه گذاری در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رخ داد به طوریکه که ۳۷۰ پروانه بهره برداری در سال گذشته صادر شده است.

فرخی خاطرنشان کرد: رسیدن به مرز یک میلیارد دلار صادرات از پایانه های صادراتی استان و افزایش مقاصد صادراتی به ۱۰۰ کشور مقصد از دیگر توفیقات حاصل شده بوده است. میانگین کشوری نرخ تورم ۳۶ درصد است ولی استان مرکزی با ۳۳ درصد کمترین نرخ را ثبت کرده است.

پاکسازی ۱۴۰۰ کیلومتر از جاده های استان در سال گذشته

مدیرکل سازمان محیط زیست استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات صورت گرفته، کفت: در راستای اجرای پویش “مردم کنار مردم” ۱۴۰۰ کیلومتر از جاده های استان از یک فرردین سال گذشته به مدت ۶ ماه پاکسازی شده ست.

رضا میرزایی بیان کرد: در سال ۹۹ در مجموع ۴۷ روز پاک، ۲۶۴ روز قابل قبول، ۵۴ روز ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای تمامی گروه ها ثبت شده است.

وی ادامه داد: عدد آلایندگی در کلانشهر اراک از ۱۰۵ در سال ۹۵ به ۴۲ در سال ۹۹ رسیده که کاهشی خوبی بوده است.

میرزیی اضافه کرد: در سال ۹۶ تعداد ایستگاه‌های پایش ۶ ایستگاه بوده که با اضافه شدن ۶ ایستگاه در سال گذشته، تعداد ایستگاه‌ها به ۱۲ رسیده است.

وی در خصوص پسماندها ادامه داد: پسماندهای بیمارستانی با کمک یک شرکت، بی خطرسازی شده و در خصوص پسماندهای کشاورزی نیز کشاورزان و بهره بهرداران باید بعد از کشت پاکسازی را انجام دهند. در ساوه مکانی برای پسماندهای ویژه در سامانه جامع پیش بینی شده است.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز