به نقل از کاما نیوز : ایسنا/کرمانشاه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال بالغ بر ۱۸ هزار تن گردوی خشک در استان تولید شود. منصور احمدی در گفت و گو با ایسنا، سطح باغات گردوی استان را بیش از ۹۱۹۲ هکتار اعلام کرد و افزود: استان کرمانشاه ۸۳۹۳  هکتار باغ گردوی […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/کرمانشاه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال بالغ بر ۱۸ هزار تن گردوی خشک در استان تولید شود.

منصور احمدی در گفت و گو با ایسنا، سطح باغات گردوی استان را بیش از ۹۱۹۲ هکتار اعلام کرد و افزود: استان کرمانشاه ۸۳۹۳  هکتار باغ گردوی بارور دارد و مابقی باغات گردوی استان هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

احمدی متوسط عملکرد باغات گردوی استان را ۲.۲ تن گردوی خشک در هکتار اعلام کرد و افزود: امسال پیش بینی می‌شود ۱۸  هزار و ۴۶۵ تن گردو در این استان تولید شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ارقام گردوی باغات استان را عمدتا شامل چندلر، فرانکت و فرنور عنوان کرد.

احمدی با بیان اینکه در همه شهرستانهای استان کرمانشاه کم و بیش باغ گردو داریم، اضافه کرد: بیشترین باغات گردوی استان در شهرستان پاوه قرار دارد و تولیدات باغات گردوی این شهرستان به دلیل استفاده کم باغداران از سم و کود جزو محصولات سالم است.

وی با اشاره به کیفیت بالای گردوی تولیدی در استان، گفت: گردوی تولیدی در باغات استان کرمانشاه به دلیل کوهستانی بودن منطقه و استقرار باغات در ارتفاعات و نیز دمای مناسب، میزان روغن بالا و عطر و طعم خاص خود را دارد.

احمدی تصریح کرد: بخشی از گردوی تولیدی در استان مصرف داخلی دارد و مابقی  روانه عراق و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس می‌شود.

احمدی با بیان اینکه برداشت گردو در شهرستانهای گرمسیر استان شروع شده، گفت: برداشت محصول در باغات گردوی این استان تا اواخر مهر ادامه پیدا خواهد کرد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز