به نقل از کاما نیوز : ایسنا/آذربایجان غربی نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در امر مدرسه سازی در آذربایجان غربی ضعیف عمل شده است. حجت الاسلام سید سلمان ذاکر در گفت وگو با ایسنا افزود: با توجه به مرزی و طولی بودن استان و محرومیت های موجود، در امر مدرسه سازی در آذربایجان […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/آذربایجان غربی نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در امر مدرسه سازی در آذربایجان غربی ضعیف عمل شده است.

حجت الاسلام سید سلمان ذاکر در گفت وگو با ایسنا افزود: با توجه به مرزی و طولی بودن استان و محرومیت های موجود، در امر مدرسه سازی در آذربایجان غربی ضعیف عمل شده است.
وی بااشاره به آمار بالای ترک تحصیل و بازمانده در استان تصریح کرد: برای جبران این مشکل و کاهش آمار، خیرین، اساتید و نمایندگان باید در اخذ بودجه برای این بخش که تاثیر مستقیم برموضوع دارد اتفاق نظر داشته باشند تا درآینده نزدیک این مشکل که با آینده جامعه درارتباط است برطرف شود.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: عامل تورم و مشکلات اقتصادی خانواده ها، چندقومیتی از عوامل اصلی ترک تحصیل در استان به ویژه در بین دختران است. 

حجت الاسلام ذاکر عدم وجود امکانات دولتی در مراکز استان ها و شهرستان هارا از دیگر عوامل افزایش بازماندگان از تحصیل در استان اعلام و اظهار کرد: باتوجه به اینکه استان ۳۸هزار کیلومتر مساحت طولی دارد و به دلیل بُعد مساحت متاسفانه امکانات عادلانه در بین شهرستان ها توزیع نمی شود همین امر موجب ترک تحصیل در مقاطع ابتدایی به ویژه در بین دختران است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بااشاره به اینکه برای کاهش آمار ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل باید نهضت سواد آموزی مورد توجه جدی قرار گیرد، یاد آور شد: اهمیت دادن به معلمان نهضت سواد آموزی و استخدام وجذب آنها از عوامل تاثیر گذار در کاهش آمار ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل در استان و کشور است.

وی ادامه داد: برای کاهش آمار ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل باید از تجارب مثبت و عملی سایر کشورها به شیوه درست بهره گرفت به شرطی که آن تجارب به درستی اجراشود.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز