به نقل از کاما نیوز : ایسنا/خراسان جنوبی رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۵۴ هزار و ۵۰۶ دوز واکسن کرونا وارد استان شده که از این تعداد ۴۸ هزار و ۸۸۰ دوز تزریق شده است. ۰محمد دهقانی فیروزآبادی، امروز شنبه ۲۲ خرداد در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/خراسان جنوبی رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۵۴ هزار و ۵۰۶ دوز واکسن کرونا وارد استان شده که از این تعداد ۴۸ هزار و ۸۸۰ دوز تزریق شده است.

۰محمد دهقانی فیروزآبادی، امروز شنبه ۲۲ خرداد در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: گروه سنی ۸۰ سال به بالا که ۱۶ هزار و ۲۲۲ نفر را در استان شامل می‌شود ۱۳ هزار و ۸۳۶ نفر یعنی ۸۴ درصد واکسن گرفتند و در گروه سنی ۷۵ تا ۷۹ سال که ۱۲ هزار و ۳۳ نفر هستند تاکنون ۶ هزار و ۴۳۲ و از گروه سنی ۷۰ تا ۷۴ سال شامل ۱۲ هزار و ۹۲۸ نفر بیش از هفت هزار نفر واکسینه شدند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از میانگین کشوری تزریق واکسن کرونا بالاتر است گفت: امیدواریم با تحویل سری جدید واکسن‌ها تعداد قابل توجهی از جمعیت هدف واکسینه شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: از هفته گذشته تزریق واکسن جدید در استان نداشتیم البته محموله واکسن روسی رسیده و واکسن چینی هم در راه است که به محض توزیع در استان‌ها تزریق آغاز خواهد شد.

وی درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی گفت: پس از پیک چهارم کرونا هنوز به رقم حداقل در آمار مبتلایان نرسیدیم و موارد بستری بیماران مبتلا به کرونا هم نگران کننده است.

دهقانی افزود: در هر سه پیک گذشته روند بستری به کمترین میزان ممکن رسید به طوری که متوسط بستری روزانه بین ۱۱ تا ۱۵ مبتلا بود در حالی که این آمار در حال حاضر به ۳۴ نفر هم می‌رسد.

وی گفت: در ارتباط با آمار بیماران جدید شناسایی شده نگرانی زیادی نسبت به قبل وجود ندارد چراکه میزان تست افزایش پیدا کرده اما وضعیت بستری‌ها همچنان نگران کننده است.

دبیر ستاد استانی مدیریت کرونا بیان کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و به طور کامل رعایت نشود، احتمال برگشت به وضعیت قبل یا حتی آغاز پیک جدید بیماری وجود دارد.

انتهای پیام خبرگزاری کاما نیوز