به نقل از کاما نیوز : ایسنا/آذربایجان غربی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای شروع کرونا تا کنون ۲۰ نفر شهید مدافع سلامت در استان داشتیم. دکتر ابراهیم حسنی  در گفت و گو با ایسنا گفت: براساس آمار موجود در معاونت توسعه مدیریت،منابع و برنامه ریزی دانشگاه، […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/آذربایجان غربی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای شروع کرونا تا کنون ۲۰ نفر شهید مدافع سلامت در استان داشتیم.

دکتر ابراهیم حسنی  در گفت و گو با ایسنا گفت: براساس آمار موجود در معاونت توسعه مدیریت،منابع و برنامه ریزی دانشگاه، ازابتدای شروع کرونا در ۱۸ ماه اخیر ۲۰ نفر از کادر بهداشت و درمان و مدافعان سلامت در استان جان خود را از دست داده اند که از بین آنها ۲ نفر پزشک بوده اند. البته این آمار مربوط به کسانی است که پرونده آنها تکمیل و نهایی شده است.ممکن چند نفری نیز در مرحله بررسی مدارک و مستندات باشند. 

وی افزود: از این آمار ۵ نفر مربوط به شهرستان ارومیه می باشد و از شهرستان های میاندوآب، مهاباد، سردشت، چایپاره، اشنویه، شاهین دژ، ماکو، پلدشت، نقده، سلماس و پیرانشهر هر کدام یک نفر و بوکان و تکاب هر کدام دو نفر شهید مدافع سلامت داشته ایم. 

حسنی تصریح کرد: پرونده تعدادی از مدافعان سلامت نیز در کمیته مربوطه در حال بررسی می باشد که در صورت اعلام نهایی متعاقبا تعداد آنها نیز  اعلام خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه مدافعان سلامت تجلی بخش عشق و ایثار و خدمت به همنوع هستند گفت: حتی از دست دادن یک نفر از مدافعان سلامت نیز برای ما دردناک است.

وی افزود: این تعداد شهید نشانگر تلاش و ایثار مدافعان سلامت می باشد و ما باید قدردان همه تلاشگران عرصه سلامت باشیم که در خط مقدم مبارزه علیه ویروس کرونا نبرد می‌کنند.

حسنی افزود: از همه هم وطنان عزیز تقاضا دارم به منظور حفظ سلامت حود و حانواده هایشان و همچنین ارج نهادن به ایثارگریهای مدافعان سلامت، با رعایت نکات بهداشتی و عدم شرکت در تجمعات یاری گر مدافعان سلامت باشند تا به امید خدا زنجیره انتقال این بیماری منحوس در جامعه قطع شود. 

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز