به نقل از کاما نیوز : ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف، احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: اتاق آئینه مرکز چهارمحال و بختیاری در بافت شهرکرد به بخش خصوصی تحویل داده شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف، احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: اتاق آئینه مرکز چهارمحال و بختیاری در بافت شهرکرد به بخش خصوصی تحویل داده شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری هادی میرزایی در خصوص اتاق آئینه شهرکرد، اظهار کرد: قرار است بخش خصوصی ضمن مرمت و احیای این بنا، از آن برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری بهره‌برداری کند.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف، احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: کاربری اتاق آئینه شهرکرد در روند واگذاری به سرمایه‌گذار بخش خصوصی فقط برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این مکان مشخص و تعیین شده است و این واگذاری به استناد بند “ز” ماده ۱۱۴ قانون برنامه چهارم توسعه انجام شد.

وی یادآور شد: تعیین و تثبیت کاربری بناهای تاریخی در روند واگذاری‌های صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف، احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به بخش خصوصی، مورد توجه قرار می گیرد، همچنین این صندوق روند واگذاری قلعه دزک شهرستان کیار به بخش خصوصی را در نشستی با حضور اهالی این روستا بررسی کرد و اختلاف‌های موجود را به حداقل رساند، بر این اساس قرار شد با رویکردی واحد، این طرح به سرمایه‌گذار دارای اهلیت و توانمند با استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی روستای دزک واگذار شود.

میرزایی در خصوص مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه چالشتر شهرکرد و آثار دیگر به‌عنوان بناهایی ارزشمند در چهارمحال و بختیاری، توضیح داد: مقرر شد کاربری‌های موجود و موزه‌های آن حفظ و ارائه خدمات مورد نیاز با هدف ارتقای تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان انجام شود، ارائه خدمت مطلوب و بهنگام به سرمایه‌گذاران، علاقه‌مندان و گردشگران این حوزه می‌تواند ظرفیت‌های نهفته این استان را به جهانیان معرفی کند.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف، احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: تملک و مالکیت قلعه تاریخی بارده شهرستان بن هنوز در اختیار دولت نیست و امیدواریم بتوانیم علاوه بر تملیک این بنای ارزشمند آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی بیان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه بین وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، قلعه تاریخی سورک در شهرستان شهرکرد برای فعالیت‌های اقامتی، فرهنگی و پذیرایی با تاکید بر توسعه ظرفیت‌های صنایع‌دستی و فرش دستباف به بخش خصوصی واگذار خواهد شد، استاد بهرامی از هنرمندان چهارمحال و بختیاری توانسته با سرمایه‌گذاری و خلاقیت در خانه حفیظی‌های بروجن اقدامات ارزنده‌ای را انجام دهد.

میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف، احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علاوه بر حمایت و حفاظت از این هنرمند، زمینه لازم برای همکاری و مشارکت با وی به‌عنوان فعال فرهنگی و صنایع‌دستی را فراهم می‌کند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز