به نقل از کاما نیوز : ایسنا/گلستان استاندار گلستان گفت: تسریع در تصویب و اجرای نقشه مهندسی فرهنگی موجب پیشگیری و مقابله با معضلات اجتماعی می شود و در این مسیر همراهی همه دستگاه های اجرای ضروری است. هادی حق شناس امروز یکشنبه ۱۴ شهریور در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: دستگاه […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/گلستان استاندار گلستان گفت: تسریع در تصویب و اجرای نقشه مهندسی فرهنگی موجب پیشگیری و مقابله با معضلات اجتماعی می شود و در این مسیر همراهی همه دستگاه های اجرای ضروری است.

هادی حق شناس امروز یکشنبه ۱۴ شهریور در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: دستگاه های اجرایی استان باید با انتقال معضلات فرهنگی به دستگاه های ملی خود زمینه اقدام فوق العاده در حل مشکلات را فراهم کنند.

وی افزود: اجرای برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور باید با استناد به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گیرد.

استاندار گلستان یادآور شد: ۵ محور اصلی معضلات در برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی استان پس از تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان زمینه توجه و اجرا را خواهند داشت.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان نیز در این جلسه گفت: بهتر است اعضا در این جلسات اقدامات صورت گرفته درباره مسائل فرهنگی را گزارش کنند تا این شورا بازده لازم را داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان هم گفت: پنج محور اصلی معضلات گلستان در قالب نقشه مهندسی فرهنگی استان پس از تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، زمینه توجه و اجرا خواهد داشت.

عادله کشمیری خاطرنشان کرد: این پنج محور شامل تحکیم بنیان خانواده، تقویت فرهنگ خوداتکایی و تولید محوری با تاکید بر روستاها، حاشیه نشینی و آسیب‌های اجتماعی با تاکید بر کودکان و نوجوانان، فضای مجازی رسانه‌ای و نشاط اجتماعی هستند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز