به نقل از کاما نیوز : ایسنا/قم مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم  از تصویب یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای باجه پُست بانک روستای سیروی شهرستان کهک این استان خبر داد. به گزارش  ایسنا به نقل از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم جواد غلام پور طی گزارشی در خصوص نحوه حمایت وزارت ارتباطات و […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/قم مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم  از تصویب یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای باجه پُست بانک روستای سیروی شهرستان کهک این استان خبر داد.

به گزارش  ایسنا به نقل از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم جواد غلام پور طی گزارشی در خصوص نحوه حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت: در سال گذشته ۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در قالب ۶ طرح تجهیز باجه های پُست بانک و ایجاد اشتغال برای ۶ تَن مصوب شد و در سال جدید نیز تجهیز باجه پُست بانک روستای سیرو با مبلغ ۱۵۰۰‌ میلیون ریال و اشتغال زایی یک تَن به‌تصویب رسید.

وی در ادامه افزود: تسهیلات اعطایی به‌متقاضیان روستایی از محل منابع صندوق توسعه ملی و اشتغال پایدار و در قالب تجهیز و توسعه باجه‌های پُست بانک روستایی تامین شده است.

مدیرکل ارتباطات قم با اشاره به‌تاکید وزارتخانه متبوع خود مبنی بر توسعه اشتغال در مناطق روستایی افزود: با پیگیری‌های به‌عمل آمده تاکنون هفت طرح روستایی جنداب، خدیجه خاتون، سراجه، لنگرود، طایقان، صرم و سیرو هر کدام به‌میزان‌ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از طرح های اشتغال روستایی بهره‌مند شده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: این تسهیلات با هدف رفع شکاف بین شهر و روستا، توسعه خدمات بانکداری در مناطق محروم و کاهش آمد و شد بین شهر و روستا و رونق اقتصادی صورت پذیرفته است.

غلام پور در خصوص فرایند ثبت نام برای برخورداری از این تسهیلات گفت: متقاضیان لازم است طرح خود را در سامانه کارا به‌آدرس kara.mcls.gov.ir ارسال کنند تا پس از بررسی در کمیته فنی و بازدید از طرح اقدام شود.         

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز