به نقل از کاما نیوز : ایسنا/ایلام بازرس کل استان ایلام گفت: مقرر شده است توقف گاه و پارک سوار اتوبوس های برون شهری زائران متفاوت از سنوات قبل به جای پایانه برکت، در پارک سوار مجاور پایانه مرزی تعیین شود. «مهدی اصلانی» در گفت‌وگو با ایسنا، بر ممنوعیت  پارک خودروهای شخصی در پارک سوار […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/ایلام بازرس کل استان ایلام گفت: مقرر شده است توقف گاه و پارک سوار اتوبوس های برون شهری زائران متفاوت از سنوات قبل به جای پایانه برکت، در پارک سوار مجاور پایانه مرزی تعیین شود.

«مهدی اصلانی» در گفت‌وگو با ایسنا، بر ممنوعیت  پارک خودروهای شخصی در پارک سوار اتوبوس‌ها و جلوگیری از سرگردانی و  معطلی زائران تاکید و اظهار کرد:  محل و چگونگی دریافت بلیط و پیشگیری از فروش بالاتر از نرخ مصوب و ثبت آمار فروش بلیط و صدور صورت‌حساب و وصول عوارض های قانونی و استفاده‌ از بنر و علائم راهنما برای هدایت زائران در سوار شدن اتوبوس ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی تصریح کرد:  نصب دو بنر برای نشان دادن محل تجمع اتوبوس ها کافی نیست و باید نسبت به تعبیه علائم مناسب‌تر و بیشتر و تخلیه و انتقال سواری‌های شخصی پارک شده در محل پیش‌بینی پارک سوار اتوبوس‌ها اعتراض شد که محل پارک اتوبوس ها کاملا تخلیه و آماده استقرار اتوبوس شد.

اصلانی بر ضرورت لاین‌بندی با نصب علمک یا علائم راهنما برای هدایت در سوار شدن در اتوبوس به تفکیک استان‌ها با جانمایی مشخص با علائم راهنما و مشخص نمودن افراد راهنمای زائر و نحوه تهیه بلیط با اولویت فروش سامانه‌ای با تبلیغ مناسب در رادیو اربعین و رسانه‌ها تاکید کرد.

وی ادامه داد: با توجه به تأکیدات بازرسی کل استان و مصوبات ستاد اربعین استانی از اوسط شهریورماه ۱۴۰۰ برای اصلاح و تعمیر پل‌ها، نصب علائم و خط کشی‌های دید در شب در کنار گذر غربی مهران به عنوان مسیری برای جلوگیری از ورود زائران به شهر مهران در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیرانه کرونا،ضروری است تا در هنگام  بازگشت زائران اربعین با کمترین مشکلی انجام شود.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز