به نقل از کاما نیوز : ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل محیط ‌زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در خبرگزاری ایسنا در یاسوج، ضایعه تلخ درگذشت خبرنگاران حوزه محیط‌ زیست خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا خانم‌ها “مهشاد کریمی” و “ریحانه یاسینی” را به خبرنگاران این مجموعه تسلیت گفت. سید اسدالله هاشمی ظهر روز شنبه پنجم تیرماه […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل محیط ‌زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در خبرگزاری ایسنا در یاسوج، ضایعه تلخ درگذشت خبرنگاران حوزه محیط‌ زیست خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا خانم‌ها “مهشاد کریمی” و “ریحانه یاسینی” را به خبرنگاران این مجموعه تسلیت گفت.

سید اسدالله هاشمی ظهر روز شنبه پنجم تیرماه با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا ضمن تسلیت به جامعه خبری در فقدان دو خبرنگار حوزه محیط‌ زیست که در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: کار خبرنگاری بسیار حساس و سخت است، نقش رسانه‌ها کمتر از کار متولیان امر حفاظت از محیط ‌زیست نیست، همانطور که محیط‌بانان شبانه‌روز برای حفظ محیط‌زیست تلاش می‌کنند، اگر مباحث آموزشی و فرهنگی و اطلاع رسانی خبرنگاران به عنوان زیربنا صورت نگیرد، شاهد تحولات پایدار نخواهیم بود.

وی اظهارکرد: خبرگزاری ایسنا از رسانه های است که رسالت خود را با صداقت و بدون جانبداری انجام می دهد، اخبار تازه و دسته اول دارد و در استان کهگیلویه و بویراحمد هم عملکرد مطلوبی دارد.

مدیرکل محیط ‌زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: رسانه ها می توانند در زمینه های مختلف از جمله پسماند و حفاظت از محیط زیست به کمک محیط زیست بیایند و نقش مهمی در زمینه فرهنگ سازی دارند.

هاشمی تصریح کرد: حذف کیسه های پلاستیکی را در برنامه خود داریم که در این زمینه مشارکت و همکاری مردم و رسانه ها را می طلبیم.

به گزارش ایسنا، وی ضمن ابراز همدردی با خبرنگاران و مجموعه پرتلاش ایسنا به دلیل رخ دادن حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست، خاطرنشان کرد: امیدواریم شاهد بروز چنین حوادث تلخی و ناگوار  برای هیچ کس بخصوص قشر زحمت کش خبرنگاران نباشیم.

گفتنی است که عصر چهارشنبه دوم تیرماه اتوبوس حامل خبرنگارانی که برای تهیه گزارش از وضعیت دریاچه ارومیه عازم آن منطقه شده بودند، در حوالی شهر نقده واژگون شد که چندین مصدوم بر جای گذاشت و مهشاد کریمی، خبرنگار حوزه محیط زیست ایسنا و ریحانه یاسینی، خبرنگار ایرنا در این سانحه جان خود را از دست دادند. 
انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز