حیدری: ‌هیچ داوری خوشحال نمی‌شود علیه مربی و بازیکن گزارش بنویسد/ امیدوارم داوران به حق واقعی‌شان برسند داور فوتبال کشورمان اعتقاد دارد اتفاق مثبتی برای داوران رقم خورده است و ابراز امیدواری کرد که این روند ادامه داشته باشد و جامعه داوری به حق‌شان برسند. – اخبار ورزشی – به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بیژن حیدری در حاشیه سمینار دانش‌افزایی داوران فوتبال ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مثل هر سال در شروع فصل همانطور که تیم‌ها خودشان را برای مسابقات آماده می‌کنند داوران هم در کلاس حاضر می‌شوند تا از تغییرات جدید قوانین مطلع شوند و بعد از آشنا شدن با قوانین جدید و تست‌های آمادگی جسمانی دیدارها هم تازه می‌شود.
وی درباره ورود VAR به فوتبال ایران تصریح کرد: با تصمیمی هم که برای آمدن VAR گرفته شده، فکر می‌کنم عزم فدراسیون جزم است و اگر مشکلی پیش نیاید تا نیم‌فصل بتوانیم از VAR استفاده کنیم. این، اتفاق مثبتی است که هم برای داوران و هم برای تماشاگران خوشایند خواهد بود.
داور فوتبال کشورمان در واکنش به افزایش دستمزد داوران خاطر نشان کرد: همانطور که می‌دانید چند سالی بود که افزایش آنچنان..

حیدری: ‌هیچ داوری خوشحال نمی‌شود علیه مربی و بازیکن گزارش بنویسد/ امیدوارم داوران به حق واقعی‌شان برسند حیدری: ‌هیچ داوری خوشحال نمی‌شود علیه مربی و بازیکن گزارش بنویسد/ امیدوارم داوران به حق واقعی‌شان برسند

داور فوتبال کشورمان اعتقاد دارد اتفاق مثبتی برای داوران رقم خورده است و ابراز امیدواری کرد که این روند ادامه داشته باشد و جامعه داوری به حق‌شان برسند.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بیژن حیدری در حاشیه سمینار دانش‌افزایی داوران فوتبال ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مثل هر سال در شروع فصل همانطور که تیم‌ها خودشان را برای مسابقات آماده می‌کنند داوران هم در کلاس حاضر می‌شوند تا از تغییرات جدید قوانین مطلع شوند و بعد از آشنا شدن با قوانین جدید و تست‌های آمادگی جسمانی دیدارها هم تازه می‌شود.

وی درباره ورود VAR به فوتبال ایران تصریح کرد: با تصمیمی هم که برای آمدن VAR گرفته شده، فکر می‌کنم عزم فدراسیون جزم است و اگر مشکلی پیش نیاید تا نیم‌فصل بتوانیم از VAR استفاده کنیم. این، اتفاق مثبتی است که هم برای داوران و هم برای تماشاگران خوشایند خواهد بود.

داور فوتبال کشورمان در واکنش به افزایش دستمزد داوران خاطر نشان کرد: همانطور که می‌دانید چند سالی بود که افزایش آنچنانی در دستمزدها نداشتیم. شاید ۱۰ تا ۲۰ درصد اضافه شده بود، ولی با تفکر مثبت هیئت رئیسه و ریاست فدراسیون فوتبال افزایش ۴۰۰ درصدی را در تمام رده‌ها داشتیم و قول مساعد دیگری که دادند این بود که تا چهار سال آینده و با توجه به تورم، این روند ادامه پیدا کند. امیدوارم داوران هم به حق واقعی‌شان برسند.

حیدری در پاسخ به این سؤال که «مطالبات داوران پرداخت شده است؟»، خاطرنشان کرد: بله، تقریباً پرداخت شده است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «رقم دقیق دستمزد داوران چقدر خواهد بود؟»، تصریح کرد: فکر می‌کنم برای داور وسط و هر بازی حدود پنج میلیون تومان خواهد بود.

داور فوتبال کشورمان درباره این موضوع که کم‌توجهی به داوران در سال‌های گذشته به فوتبال ما در عرصه‌ بین‌المللی ضربه زده است، یادآور شد: خیلی از دوستان ما با توجه به مصدومیتی که پیدا می‌کنند، با توجه به رشته کاری‌ام نزد من می‌آیند. یک داور وقتی مصدوم می‌شود برای ویزیت دکتر، کارهای درمان و استفاده از مکمل‌ها هزینه‌های بالایی پرداخت می‌کند و این افزایش رقم دستمزد در این زمینه‌ها هزینه می‌شود. این افزایش دستمزد اتفاق مثبتی است و باید ادامه داشته باشد. ما باید بدانیم که روی داوران فشار است و با یک اشتباه از طرف تماشاگر، فدراسیون، تیم‌ها و … تحت فشار قرار می‌گیرند. امیدوارم این روند مثبتی که شروع شده است، ادامه داشته باشد. من حس می‌کنم که یک تغییری در حال صورت گرفتن است و امیدوارم ادامه داشته باشد.

حیدری در پاسخ به این سؤال که «با هجمه‌هایی که علیه داوری به وجود می‌آید، چه انتظاری از فدراسیون دارید؟»، گفت: ببینید ما همه از یک خانواده هستیم، از بازیکن، تماشاگر، مربی و داوران همه در یک خانواده و قطار هستیم که حرکت رو به جلو داریم. برای هر کدام از این اعضا اگر مشکلی پیش بیاید قطار از حرکت باز می‌ایستد. خواهش من از همه بازیکنان و مربیان این است که سعه صدر بیشتری داشته باشند. هیچ داوری دوست ندارد اشتباه و با آینده خودش بازی کند. همه دوست دارند کم‌اشتباه باشند و با صحبت‌هایی که امروز در سمینار مطرح شد فکر می‌کنم مقابل هجمه‌های پیش آمده برخوردهای جدی‌تر صورت بگیرد. ما خوشحال نمی‌شویم که گزارشی علیه مربی یا بازیکنی بنویسیم و امیدوارم که حداقل‌ جریمه‌ها و اعتراض‌ها را در سال جدید داشته باشیم و این موضوع روند نزولی داشته باشد.

افشاریان: با هر اتفاقی که ذهن‌مان را آشفته کند برخورد می‌کنیم/ باید هم به فکر باشگاه‌ها باشیم هم داوران

انتهای پیام/

مقاله اصلی