به نقل از کاما نیوز : ایسنا/همدان بی تردید پیشرفت ایران اسلامی و استقلال و عزت فعلی آن مرهون وجود، تلاش مجدانه و همت ‏بلند جوانان تحصیلکرده، مستعد و کوشایی است که روی پای خود ایستادند و به عبارت کلیدی «‏ما می توانیم» جامه عمل پوشاندند.‏ در سال ۱۴۰۰ که به فرموده رهبر معظم انقلاب […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/همدان بی تردید پیشرفت ایران اسلامی و استقلال و عزت فعلی آن مرهون وجود، تلاش مجدانه و همت ‏بلند جوانان تحصیلکرده، مستعد و کوشایی است که روی پای خود ایستادند و به عبارت کلیدی «‏ما می توانیم» جامه عمل پوشاندند.‏

در سال ۱۴۰۰ که به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، به سراغ یکی از موفق ترین جوانان غرب کشور رفتیم که با بهره گیری از تخصص، تعهد و ابتکار عمل توانسته است به نگین غرب کشور در تولید درب و پنجره های UPVC و شیشه های دو و سه جداره صنعتی مبدل شود.

این کارآفرین ملایری، جوانی خوش ذوق، فعال، پویا و جدی است؛ مهرداد عظیمی به مدت ۱۰ سال است که به طور تخصصی در زمینه تولید و صادرات درب و پنجره های UPVC مشغول فعالیت است و توانسته علاوه بر این به عنوان یک کارآفرین موفق عمل کند و با اشتغالزایی برای جمعی از جوانان تحصیلکرده ملایری، گام مؤثر و ماندگاری در رونق تولید و صنعت بردارد.

باید اذعان داشت این روزها تحقق «جهش تولید» و پیشرفت کشور در گرو همت والای همین دست جوانانی است که با سرمایه گذاری شخصی افق های روشن اقتصاد کشور را نشانه رفته اند و به فکر تصاحب بازارهای جهانی هستند.

عظیمی که ۳۶ سال سن دارد، متولد ملایر بوده و در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری مدیریت است، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از سال ۸۵ در تهران کار تخصصی تولید درب و پنجره های UPVC را آغاز کردم و در سال ۹۰ کارخانه ملایر را واقع در کیلومتر ۵ جاده همدان به بهره برداری و افتتاح رساندم.

وی از صادرات محصولات این شرکت تولیدی- صنعتی به افغانستان و عراق خبر داد و گفت: در سطح کشور نیز ۱۸ دفتر نمایندگی داریم و محصولات ما علاوه بر شهرستان های استان همدان شامل تویسرکان، نهاوند، فامنین، رزن و همدان به استان های دیگر چون مرکزی، کرمانشاه، کردستان، تهران و لرستان عرضه می شود و بازار خوبی را در دست دارد.

عظیمی در مورد معرفی انوع محصولات تولیدی این شرکت توضیح داد: کار ما با تولید درب و پنجره های UPVC آغاز شد و در سال ۹۲ راه اندازی خط تولید نیمه اتوماتیک شیشه های دو و سه جداره صنعتی رقم خورد.

وی ادامه داد: در سال گذشته با وجود فشارهای اقتصادی و تحریم های مختلف، همچنان پرقدرت و بدون وقفه به کار خود ادامه دادیم و موفق شدیم بدون دریافت وام و تسهیلات بانکی و تنها با تکیه بر آورده و سرمایه گذاری شخصی، خط تولید جدید و تمام اتوماتیک ساخت پنجره را به مجموعه اضافه کنیم.

بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت با اشاره به اینکه در حال حاضر با دو خط تولید درب و پنجره های UPVC و یکی از مدرن ترین خط های تولید شیشه های چند جداره صنعتی مشغول فعالیت هستیم، خاطرنشان کرد: در این خط تولید مدرن، تولید شیشه ها کاملاً اتوماتیک و مکانیزه بوده و فقط اپرتورها کار جابه جایی محصولات را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه برش شیشه ها توسط ماشین آلات CNC انجام می شود، گفت: در این خط تولید مدرن کلیه امور مربوط به شستشو، چسب و تزریق گاز آرگون همگی به صورت یک روند اتومات تعریف شده با استفاده از محصولات نانو، صورت می گیرد و محصولات تولیدی ما توانسته استاندارهای لازم را جذب و کسب کند.

وی با تأکید بر اینکه شرکت ما یکی از با کیفیت ترین محصولات شیشه های چند جداره را در سطح کشور تولید می کند، افزود: میزان تولید روزانه ما ۸۰ یونیت درب و پنجره در هر شیفت کاری است و ۴۰۰ یونیت شیشه دوجداره در خط تولید جدید شیشه های صنعتی شرکت تولید می شود.

عظیمی با بیان اینکه میزان کل سرمایه گذاری فردی صورت گرفته تاکنون چند میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: سال گذشته اقدام به راه اندازی خط رنگ تیغه های کرکره برقی آلومینیومی کردیم و این محصول نیز به سبد کالاهای تولیدی ما اضافه شد.

وی بیان کرد: این شرکت مجری انواع پروژه های خم UPVC، تولیدکننده انواع پنجره های ترمال بریک، تولیدکننده شیشه های رنگی دکوراتیو، تولیدکننده انواع توری های پشه بند و… است و در سطح استان همدان بزرگترین کارخانه تولیدکننده درب و پنجره های UPVC به شمار می رود و در نوع خود در سطح کشور کم نظیر است.

عظیمی در بخش دیگری با اشاره به اینکه کلیه پرنسل این شرکت جوانان تحصیلکرده بومی ملایر هستند، اظهارکرد: به منظور ارتقاء سطح کاری پرسنل دوره های آموزشی تخصصی را برای آنها درنظر گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه در سال اول با ۱۲ نفر نیرو فعالیت خود را آغاز کردیم، افزود: در حال حاضر بعد از گذشت ۱۰ سال تعداد پرنسل و نیروهای شرکت به ۳۸ نفر به طور مستقیم و ۵۲ نفر به طور غیرمستقیم رسیده است.

وی با بیان اینکه این شرکت آماده عقد قرارداد و همکاری با کلیه مراکز دولتی و خصوص است، تصریح کرد: در امر تولید و اقتصاد، ایجاد مشوّق‌ های سرمایه ‌گذاری، لازمه «جهش تولید» به شمار می رود و اوضاع کسب ‌و کار در کشور باید به‌ گونه ‌ای باشد که افراد به سرمایه‌ گذاری در بخش تولید و صنعت تشویق شده و از افزایش هزینه‌های تولید جلوگیری شود.

این کارآفرین جوان بر ضرورت حمایت همه جانبه دولت و مسئولان از کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی تأکید کرد و یادآور شد: جوانان مستعد و متخصص فراوانی در کشور هستند که در سایه حمایت مسئولان می توانند تحولات شگرفی در حوزه اقتصاد و صادرات ایجاد کنند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز