به نقل از کاما نیوز : رئیس پارلمان ترکیه پیامی را برای همتای مصری خود فرستاد که این اقدام در راستای تلاش‌های آنکارا برای بهبود روابط با مصر تلقی می‌شود. به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه شنبه شب گزارش داد که پارلمان ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مصطفی شنتوب، رئیس پارلمان ترکیه پیام تسلیتی […]

به نقل از کاما نیوز :

رئیس پارلمان ترکیه پیامی را برای همتای مصری خود فرستاد که این اقدام در راستای تلاش‌های آنکارا برای بهبود روابط با مصر تلقی می‌شود.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه شنبه شب گزارش داد که پارلمان ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مصطفی شنتوب، رئیس پارلمان ترکیه پیام تسلیتی را برای حنفی الجبالی، رئیس پارلمان مصر درخصوص تصادف دو قطار مسافربری در استان سوهاج در جنوب مصر در اواخر مارس گذشته فرستاد.

شنتوپ تصریح کرد: با اندوه بسیار خبر کشته و زخمی شدن ده‌ها تن در پی این رخداد را شنیدم.

وی به الجبالی و مردم مصر تسلیت گفته و برای درگذشتگان آرزوی رحمت کرده و برای خانواده‌هایشان آرزوی صبر و آرامش کرد و برای مجروحان، آرزوی شفای عاجل نمود. در پی برخورد دو قطار در سوهاج در ۲۶ مارس گذشته، ۱۸ تن کشته شده و ۲۰۰ تن زخمی شدند.

روز شنبه نیز وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که وزیران خارجه ترکیه و مصر تماس تلفنی داشتند که این نخستین تماس مستقیم دو طرف از زمان آغاز تلاش‌های ترکیه برای بهبود روابط متشنج با مصر بود.

ترکیه در ماه گذشته اعلام کرد که تماس‌های دیپلماتیک خود را با مصر ازسرگرفته است و تمایل به بهبود همکاری‌های خود با قاهره بعد از تنش‌ چند ساله دارد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز