رشد ۸۷۰ درصدی صدور اسناد مالکیت حدنگار برای اراضی و املاک سازمان نیروهای مسلح سومین همایش تفاهم‌نامه همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان املاک و اراضی نیروهای مسلح به‌منظور بررسی عملکرد برنامه کاری ابلاغی به استان‌ها در ۶ ماهه اول امسال، بررسی موانع و مشکلات برگزار شد. – اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در ابتدای این جلسه که در محل ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، سردار اسحاقی، معاون مهندسی ناجا با ارائه گزارشی از حوزه تحت سرپرستی گفت: از مجموع ۲۳۶۵ ملک تحت تولیت ناجا تاکنون ۱۷۰۵ مورد سند مالکیت حدنگار کاداستر اخذ و تعداد ۶۶۰ مورد هنوز باقیمانده که با برنامه‌ریزی و هماهنگی به عمل آمده مقرر شد تا پایان آذرماه امسال سند مالکیت آنها نیز صادر شود.
در ادامه حسن ابراهیمی، رئیس سازمان املاک و اراضی نیروهای مسلح به اقدامات جهادی انجام شده در حوزه معاونت املاک اشاره و اظهار کرد: طی یک ساله ۱۳۹۹ در کل ۱۳۰۲ سند مالکیت حدنگار برای املاک و اراضی نیروهای مسلح صادر شده بود در حالی که فقط در ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۵۷۰۰ ..

رشد ۸۷۰ درصدی صدور اسناد مالکیت حدنگار برای اراضی و املاک سازمان نیروهای مسلح رشد 870 درصدی صدور اسناد مالکیت حدنگار برای اراضی و املاک سازمان نیروهای مسلح

سومین همایش تفاهم‌نامه همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان املاک و اراضی نیروهای مسلح به‌منظور بررسی عملکرد برنامه کاری ابلاغی به استان‌ها در ۶ ماهه اول امسال، بررسی موانع و مشکلات برگزار شد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در ابتدای این جلسه که در محل ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، سردار اسحاقی، معاون مهندسی ناجا با ارائه گزارشی از حوزه تحت سرپرستی گفت: از مجموع ۲۳۶۵ ملک تحت تولیت ناجا تاکنون ۱۷۰۵ مورد سند مالکیت حدنگار کاداستر اخذ و تعداد ۶۶۰ مورد هنوز باقیمانده که با برنامه‌ریزی و هماهنگی به عمل آمده مقرر شد تا پایان آذرماه امسال سند مالکیت آنها نیز صادر شود.

در ادامه حسن ابراهیمی، رئیس سازمان املاک و اراضی نیروهای مسلح به اقدامات جهادی انجام شده در حوزه معاونت املاک اشاره و اظهار کرد: طی یک ساله ۱۳۹۹ در کل ۱۳۰۲ سند مالکیت حدنگار برای املاک و اراضی نیروهای مسلح صادر شده بود در حالی که فقط در ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۵۷۰۰ سند مالکیت صادر شده که ۸۰ درصد آن نیز مربوط به دو ماهه اخیر بوده و این در مقایسه با ۶ ماهه پارسال بیش از ۸ برابر و حدود ۸۷۰ درصد رشد داشته است.

در بخش دیگر این جلسه، علی بهبهانی، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به تشریح اقدامات انجام شده از جمله تشکیل کارگروه‌های قرارگاه حدنگاری در معاونت املاک اشاره و بیان کرد: کارگروه اراضی وزارت دفاع و سازمان نیروهای مسلح یکی از ۱۴ کارگروه حدنگاری تشکیل شده که هسته این کارگروه‌ها در ستاد سازمان با حضور اعضاء ستادی و با عضویت نمایندگان ۳۱ استان تشکیل شده است.

بهبهانی افزود: بر این اساس دبیران این کارگروه مکلف شده‌اند استان به استان، شهر به شهر، روستا به روستا و پلاک به پلاک مسائل مربوط به تثبیت نقشه تا صدور سند مالکیت حدنگار را رصد و در صورت وجود ابهام ارائه راهکار کنند؛ ضمن آنکه متناظر کارگروه‌های ستادی، کارگروه‌های استانی نیز متشکل از اعضاء منتخب استان با مشارکت رؤسا و کارشناسان واحدهای ثبتی تشکیل شده به طوری که با استفاده از قابلیت ارتباطات مجازی و بدور از کاغذبازی و بروکراسی اداری، مسائل و مشکلات احتمالی را در کمترین زمان پیگیری و حل و فصل کنند.

وی تصریح کرد: این شیوه مدیریت نوین در سه ماهه اخیر موجب شد در حوزه‌های مختلف اعم از حوزه اراضی ملی، کشاورزی، مستثنیات و غیره رشد قابل توجهی در تثبیت و صدور سند مالکیت حدنگار حاصل شود که نمونه بارز آن رشد ۸۷۰ درصدی صدور اسناد مالکیت حدنگار برای اراضی و املاک سازمان نیروهای مسلح بوده است.

در ادامه و بعد از طرح و بررسی مسائل و مشکلات و چالش‌های پیش رو از سوی اعضاء حاضر در جلسه و نمایندگان استان‌ها به‌صورت وبیناری و اتخاذ تصمیمات مقتضی، محمدعلی فلاح، مدیرکل کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص مشکل بعضی از استان‌ها برای برداشت با سامانه "شمیم" در نقاط فاقد پوشش سامانه شمیم و نقاط مرزی توضیحاتی ارائه کرد.

فلاح با اعلام خبر نصب ایستگاه‌های جدید سامانه شمیم در یک ماه گذشته در سراسر کشور، از اتصال قریب‌الوقوع آنها به شبکه سراسری خبر داد و ضمن تأکید بر لزوم پوشش کامل ایستگاه‌های شمیم در کل کشور به بیان راه‌های برداشت در نقاط مرزی و مناطقی که فاقد پوشش مخابراتی هستند پرداخت.

مسیر تحولی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سرعت می‌گیرداستفاده از هوش مصنوعی در دستور کار سازمان ثبت اسناد و املاک

انتهای پیام/

مقاله اصلی