به نقل از کاما نیوز : ایسنا/همدان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به وقوع زلزله‌ در شرق نهاوند گفت: خوشبختانه این زلزله‌ تاکنون هیچ خسارت مالی یا جانی نداشته است. علی سنجربگی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز سوم فروردین ماه زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر در ساعت ۱۶:۳۸:۴۰ ثانیه به […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/همدان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به وقوع زلزله‌ در شرق نهاوند گفت: خوشبختانه این زلزله‌ تاکنون هیچ خسارت مالی یا جانی نداشته است.

علی سنجربگی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز سوم فروردین ماه زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر در ساعت ۱۶:۳۸:۴۰ ثانیه به عمق ۱۹ کیلومتری زمین شرق نهاوند را لرزاند.

وی ادامه داد: پس از زلزله اصلی، دو پس لرزه نیز به ترتیب با شدت ۳.۸ ریشتر و ۲.۸ ریشتر در مرزهای اشترینان و نهاوند به وقوع پیوست که پس لرزه اول ساعت ۱۶:۳۸ دقیقه و پس لرزه دوم ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه رخ داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان اعلام کرد: این زلزله خسارت جانی نداشته و تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت‌های مالی نیز واصل نشده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نهاوند نیز با بیان اینکه با وقوع زمین لرزه ۴.۴ ریشتری امروز ستاد مدیریت بحران در محل فرمانداری تشکیل شد و ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار گرفت، مطرح کرد: به منظور ارزیابی از خسارات احتمالی فوری با دهیاران روستاهای شهرستان تماس برقرار شد.

علی کیانی با بیان اینکه سه گروه ارزیاب نیز در شهر نهاوند مشغول بررسی جوانب احتمالی زلزله شدند، گفت: براساس آخرین گزارش های جمع آوری شده خوشبختانه در هیچ نقطه‌ای از شهرستان خسارت مالی یا جانی رخ نداده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نهاوند در پایان گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان و همچنین تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر برای مقابله با بحران ناشی از زلزله در آمادگی به سر می‌برند.

انتهای پیام خبرگزاری کاما نیوز