به نقل از کاما نیوز : ایسنا/گلستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلاله در شرق گلستان گفت: بر اساس برآورد اولیه در پی سرما و یخبندان حاصل از ریزش سنگین برف طی چند روز گذشته، بخش زراعی و باغی این شهرستان متحمل ۱۷۲ میلیارد تومان خسارت شد. علی علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/گلستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلاله در شرق گلستان گفت: بر اساس برآورد اولیه در پی سرما و یخبندان حاصل از ریزش سنگین برف طی چند روز گذشته، بخش زراعی و باغی این شهرستان متحمل ۱۷۲ میلیارد تومان خسارت شد.

علی علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اثر بارش سنگین برف در روز شنبه ۲۴ اسفندماه و در پی آن سرما و یخبندان، خساراتی با شدت متفاوت بر اساس توپوگرافی منطقه، نوع محصول، رقم و تاریخ کاشت به محصولات زراعی و باغی وارد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کمتر از یک هفته به فصل بهار باقی‌مانده بود، اکثر محصولات زراعی وارد مرحله زایشی شده یا در حال ورود به مرحله زایشی بودند و به همین خاطر سرما و یخبندان، خسارت قابل‌توجهی به این محصولات وارد کرد.

مدیر جهاد کشاورزی کلاله بیان کرد: برآوردهای اولیه حاکی از خسارت ۱۷۲ میلیارد تومانی سرما و یخبندان به بخش زراعی و باغی این شهرستان است.

علیزاده با اشاره به اینکه این گزارش برآورد اولیه خسارت است، گفت: آمار دقیق‌تر پس از مساعد شدن شرایط مشخص خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شهرستان کلاله مهم‌ترین قطب تولید کلزا و گندم در گلستان است که هر ساله بیش از ۸۸ درصد اراضی زراعی آن زیر کشت این دو محصول می‌رود.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز