به نقل از کاما نیوز : دولت سوئد در آستانه انتخابات پارلمانی سال آتی میلادی یک وزارتخانه جدید راه‌اندازی می‌کند. این آژانس تازه تاسیس، برای دفاع روانی مقابل “اطلاعات غلط” و “شایعات گمراه‌کننده” کار می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت سوئد یک بازرس ویژه برای آماده‌سازی و راه‌اندازی این نهاد جدید […]

به نقل از کاما نیوز :

دولت سوئد در آستانه انتخابات پارلمانی سال آتی میلادی یک وزارتخانه جدید راه‌اندازی می‌کند. این آژانس تازه تاسیس، برای دفاع روانی مقابل “اطلاعات غلط” و “شایعات گمراه‌کننده” کار می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت سوئد یک بازرس ویژه برای آماده‌سازی و راه‌اندازی این نهاد جدید که آن را “آژانس دفاع روانی” می‌نامند، منصوب کرده است.

این نهاد همکاری نزدیکی با آژانس اضطراری مدنی سوئد و پلیس امنیت سوئد خواهد داشت. وظیفه این آژانس ۵۰ عضوی “حفاظت از جامعه دموکراتیک و باز، ابراز عقیده آزادانه و شکل‌گیری آزادانه عقاید، آزادی و استقلال سوئد است.”

دولت سوئد در بیانیه‌ای اعلام کرد: بخش مهمی از کار تقویت توانایی کلی در شناسایی و برآوردن نفوذ اطلاعات ناعادلانه و انتشار سایر اطلاعات گمراه‌کننده علیه سوئد است. نفوذ اطلاعاتی به عنوان مثال، اطلاعات غلط و شایعات می‌تواند تهدیدی برای دموکراسی‌، تصمیم‌گیری و تعیین سرنوشت سوئد باشد.

براساس برنامه تعیین شده، کار این آژانس باید از اول ژانویه ۲۰۲۲، درست پیش از انتخابات پارلمانی سال آتی آغاز شود. منتقدان نام این نهاد را “وزارت حقیقت” می‌نامند. این خبر در رسانه‌های اجتماعی با اظهارات منفی همراه شد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز