به نقل از کاما نیوز : ایسنا/ایلام فیلم مستند “شاه پریان ” به تهیه کنندگی و کارگردانی وحید اسلامی به بخش اصلی مسابقه جشنواره فیلم کشوری یادگار راه یافت. «وحید اسلامی» در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: مستند شاه پریان نذری سنتی آیینی است که در بعضی از مناطق […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/ایلام فیلم مستند “شاه پریان ” به تهیه کنندگی و کارگردانی وحید اسلامی به بخش اصلی مسابقه جشنواره فیلم کشوری یادگار راه یافت.

«وحید اسلامی» در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: مستند شاه پریان نذری سنتی آیینی است که در بعضی از مناطق کورد نشین(از جمله ایلام) هر ساله در روزی مشخص، طی آداب و رسومی خاص برگزار می شود و در آن داستانی خوانده می شود و مراسمی برگزار می گردد که تو را با خود به روزگاری کهن می برد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره یادگار،هیات انتخاب جشنواره پس از بازبینی ۵۱۰ مستند ارسالی به دبیرخانه جشنواره در سه گروه سینمای ایران (بخش های بلند، نیمه بلند و کوتاه) ، میراث معنوی (ناملموس) و میراث فرهنگی قزوین در مجموع ۸۶ فیلم را به عنوان فیلم های راه یافته به جشنواره انتخاب کردند.

فیلم مستند “شاه پریان” تولیدصدا وسیمای مرکز ایلام به  نویسندگی و کارگردانی وحید اسلامی در بخش اصلی مسابقه این جشنواره حضور دارد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز