شهرداری تبریز درآمد پایدار ندارد گروه استان‌ها – رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز، با انتقاد از اینکه شهرداری متکی به عوارض شده و درآمد پایدار خاصی ندارد، گفت: بهتر است به جای نام شهرداری، نام عوارضی بر مجموعه بگذاریم. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام سیدکاظم زعفرانچیلر در صحن علنی امروز شورای شهر تبریز با ارائه گزارشی از کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز، با انتقاد از اینکه سرمایه گذاری در تبریز به یک قصه پرغصه تبدیل شده است، اظهار داشت: در بحث گردشگری هم خانه باقرخان ویران، مجموعه دوکمال فراموش شده، ربع رشیدی زیر خروارها خاک، مقبره الشعرا آواره مانده و عمارت ساعت در اشغال شورای شهر است.
وی از بررسی سیاست‌های سرمایه گذاری، اطلس سرمایه گذاری و آسیب شناسی این حوزه خبر داد و گفت: در تبریز در چهار سال گذشته یک پروژه سرمایه گذاری آغاز نشده و به پایان نرسیده است و معتقدم این وضعیت، مطلوب نیست.
این عضو شورای اسلامی ششم شهر تبریز، با بیان اینکه باید سازمان سرمایه گذاری قلب تپنده شهرداری ..

شهرداری تبریز درآمد پایدار ندارد

گروه استان‌ها – رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز، با انتقاد از اینکه شهرداری متکی به عوارض شده و درآمد پایدار خاصی ندارد، گفت: بهتر است به جای نام شهرداری، نام عوارضی بر مجموعه بگذاریم.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام سیدکاظم زعفرانچیلر در صحن علنی امروز شورای شهر تبریز با ارائه گزارشی از کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز، با انتقاد از اینکه سرمایه گذاری در تبریز به یک قصه پرغصه تبدیل شده است، اظهار داشت: در بحث گردشگری هم خانه باقرخان ویران، مجموعه دوکمال فراموش شده، ربع رشیدی زیر خروارها خاک، مقبره الشعرا آواره مانده و عمارت ساعت در اشغال شورای شهر است.

وی از بررسی سیاست‌های سرمایه گذاری، اطلس سرمایه گذاری و آسیب شناسی این حوزه خبر داد و گفت: در تبریز در چهار سال گذشته یک پروژه سرمایه گذاری آغاز نشده و به پایان نرسیده است و معتقدم این وضعیت، مطلوب نیست.

این عضو شورای اسلامی ششم شهر تبریز، با بیان اینکه باید سازمان سرمایه گذاری قلب تپنده شهرداری باشد ولی اکنون حتی در حد پروستات هم نیست، گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری لنگ می‌زنیم لذا باید موانع مقابل سرمایه گذار را رفع کرده و فرش قرمز مقابل پایش پهن کنیم.

مدیریت سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز به "سازمان" سرمایه‌گذاری تبدیل می‌شودنایب رئیس مجلس: ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی ‌برای سرمایه‌گذاران فراهم شد + فیلم

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز، با انتقاد از اینکه شهرداری متکی به عوارض شده و درآمد پایدار خاصی ندارد، ابراز داشت: بهتر است به جای نام شهرداری، نام عوارضی بر مجموعه بگذاریم.

وی با بیان اینکه اغلب پروژه‌های ما یا مشکل مالکیت دارند یا مشکل اهلیت سرمایه‌گذار، اظهار داشت: در دیگر شهرها برای مباحث سرانه عمومی هم سرمایه‌گذار جذب می‌کنند اما ما فقط برای مسائل تجاری سرمایه‌گذار جذب کرده‌ایم. سرمایه‌گذاری ما کمیت محور بوده نه کیفیت محور. سرمایه‌گذاری‌ها را عموماً به دو بخش تجاری و مسکونی سوق داده‌ایم.

زعفرانچی، خواستار تبدیل مدیریت سرمایه گذاری به سازمان سرمایه گذاری شهرداری تبریز شد و افزود: اداره سرمایه گذاری با چهار نفر نیرو در شهرداری چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ نتیجه پایین بودن سطح این مجموعه، ناکارآمدی این حوزه و وضعیت نامطلوب سرمایه گذاری است.

وی با تاکید بر اینکه باید موانع سرمایه گذاری را به سرعت برداریم و مجوزهای لازم برای حضور و فعالیت سرمایه گذار را به سرعت فراهم کنیم، تصریح کرد: شهرداری تبریز در مسیر سرمایه‌گذاری باید تسهیل گری کند و با بروکراسی زاید موجب فرار سرمایه گذار نشود.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز، با تاکید بر انتصاب مدیران متخصص و رزومه‌دار در دو حوزه سرمایه گذاری و گردشگری، ابراز داشت: از شهردار می‌خواهیم در اولین فرصت کسانیکه در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری تخصص دارند جمع کنند و با بررسی افراد، توانمندترین فرد را در رأس این مجموعه‌ها منصوب کنند تا بتوانیم در این دو بخش مهم به نتیجه مطلوب برسیم.

سرقت کابل و تجهطیات عامل اصلی قطعی برق تبریز

عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، اسکو و آذرشهر، در دستور جله بعدی، با گزارشی از آخرین وضعیت قطعی برق در تبریز، با اشاره به اینکه شرکت توزیع نیروی برق تبریز، سه شهرستان تبریز، اسکو و آذرشهر را پوشش می‌دهد، گفت: شهرداری تبریز هم اکنون ۶ میلیارد تومان به شرکت برق بدهی دارد.

وی با بیان اینکه دلیل بعضی از خاموشی‌ها و قطعی‌های برق در تبریز سرقت کابل و تجهیزات است، افزود: از اوایل سال ۱۴۰۰ تا کنون ۷ میلیارد تومان سرقت تجهیزات اتفاق افتاده است.

رئیس شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی، وظیفه تامین روشنایی جاده‌ها را برعهده اداره راه و شهرسازی است، ابراز داشت: این امر باعث شده در تامین روشنایی جاده ها با مشکل مواجه شویم.

تا کی قرار است عده‌ای بر سر مردم کلاه بگذارند؟

حجت‌الاسلام رسول برگی، رئیس شورای شهر تبریز هم در تذکری، با بیان اینکه در اوایل شورا به یکی از مناطق تبریز رفتم که مردم بخاطر آسفالت معابر گلایه داشته و از شهردار منطقه درخواست کردیم تا به این موضوع رسیدگی کنند، افزود: شهردار منطقه تماس گرفتند که این کار را انجام دادیم و این موضوع را با انتشار رسانه ای کردند.

وی افزود: وقتی از اهالی محله پیگیر این موضوع شدیم دیدیم آسفالت ریزی نشده است اما شهردار منطقه اعلام کرد آسفالتی که گفته بودید مناطق دیگری آسفالت ریزی شده است.

رئیس شورای شهر تبریز خاطر نشان کرد: این روش‌های نخ‌نما برای فریب شورا و افکار عمومی مناسب نیست، تا کی قرار است عده‌ای بر سر مردم کلاه بگذارند؟

انتهای پیام/۱۱۱/ش

مقاله اصلی