به نقل از کاما نیوز : ایسنا/زنجان مدیرکل هواشناسی استان زنجان، از صدور هشدار نارنجی جوی در پی بارش باران در زنجان خبر داد. محمدرضا رحمن‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، از امروز تا اوایل صبح جمعه در حالت هشدار نارنجی (جهت آمادگی) قرار گرفته است، اظهار کرد: امروز چهارشنبه وزش باد نسبتاً شدید تا شدید […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/زنجان مدیرکل هواشناسی استان زنجان، از صدور هشدار نارنجی جوی در پی بارش باران در زنجان خبر داد.

محمدرضا رحمن‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، از امروز تا اوایل صبح جمعه در حالت هشدار نارنجی (جهت آمادگی) قرار گرفته است، اظهار کرد: امروز چهارشنبه وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و روز پنج‌شنبه نیز بارش باران، وقوع رعد و برق در برخی مناطق و ریزش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر، کاهش دما در این استان اتفاق خواهد افتاد که لازم است عموم مردم هشدارها و توصیه‌ها را جدی‌تر گرفته و بیشتر رعایت کنند.

وی با اشاره به صدور اطلاعیه‌ نارنجی مخاطرات احتمالی پدیده جوی، افزود: وزش باد می‌تواند منجر به پرتاب اشیا، شکستگی درختان، آسیب به تاسیسات مرتفع شهری و روستایی و تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و فرو افتادن داربست‌ها شود که لازم است افراد در عبور از این محل‌ها و یا توقف در این مکان‌ها به جد احتیاط کنند.

این مسئول ادامه داد: لغزندگی و آب‌گرفتگی معابر، اختلال در تردد، مه‌گرفتگی و کاهش دید، احتمال کولاک برف در محورهای کوهستانی از جمله مخاطرات احتمالی ناشی از این شرایط جوی است که بهتر است دستگاه‌های ذی‌ربط آمادگی لازم به منظور مقابله با آن‌ها را داشته باشند.

رحمن‌نیا با تاکید بر اینکه مردم از سفرهای غیرضرور به ویژه در مناطق کوهستانی اجتناب کنند، خاطرنشان کرد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی و لباس گرم، پرهیز از اطراق در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها مورد توجه باشد. همچنین دستگاه‌های مربوطه نیز باید جوی‌های آب را پاکسازی کنند و برای برف‌روبی معابر آماده باشند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز