به نقل از کاما نیوز : محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عزم خود را برای برگزاری انتخابات در زمان مقرر و در سراسر فلسطین اعلام کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، این اظهارات عباس در آغاز جلسه کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) ایراد شد. وی گفت: تصمیم داریم انتخابات را به […]

به نقل از کاما نیوز :

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عزم خود را برای برگزاری انتخابات در زمان مقرر و در سراسر فلسطین اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، این اظهارات عباس در آغاز جلسه کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) ایراد شد.

وی گفت: تصمیم داریم انتخابات را به موقع در همه مکانهای فلسطین برگزار کنیم.

عباس افزود ، ما از زمان صدور احکام مربوط به برگزاری انتخابات در ۲۲ ماه مه آینده ، به تعهدات و مواضع خود پایبند بوده‌ایم و مصمم هستیم که انتخابات را به موقع و در همه جای فلسطین یعنی کرانه باختری، قدس شرقی و نوار غزه برگزار کنیم.

وی تأکید کرد که این موضع قابل تغییر نیست.

عباس ادامه داد: ما در مورد برخی از مسائل سیاسی، به ویژه با کشورهای اروپایی و آمریکا بحث خواهیم کرد.

سازمان آزادی بخش فلسطین نیز در نشست روز یکشنبه از جامعه جهانی خواست که از رژیم صهیونیستی بخواهد مانع روند انتخابات نشود.

کمیته اجرایی ساف از جامعه جهانی خواست تا به تلاش‌های خود برای جلوگیری از ایجاد موانع بر سر راه روند انتخابات فلسطین ادامه دهد.

این کمیته در بیانیه‌ای پس از جلسه یکشنبه خود به ریاست محمود عباس اعلام کرد: از جامعه جهانی از جمله سازمان ملل، اتحادیه اروپا، روسیه، چین و همه طرف‌های دوست می‌خواهیم که به تلاش‌های خود در قبال اشغالگران ادامه داده و اجازه ندهند تا موانعی را بر سر راه این روند قرار دهد.

این کمیته همچنین حمله نیروهای اسرائیلی به مکانهای دیدار نامزدها ، دستگیری آنها و جلوگیری از انجام فعالیت‌ها در قدس اشغالی را محکوم کرد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز