به نقل از کاما نیوز : ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی ضمن بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت برای تزریق بیش از ۱۴۰ هزار دوز در روز واکسن در استان وجود دارد، گفت: باید برای تزریق بالای ۲۰۰ هزار دوز در روز پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.   محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی ضمن بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت برای تزریق بیش از ۱۴۰ هزار دوز در روز واکسن در استان وجود دارد، گفت: باید برای تزریق بالای ۲۰۰ هزار دوز در روز پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.
 

محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امروز بر اساس گزارشی که در جلسه ستاد ملی کرونا ارائه شد، استان نسبت به میانگین کشوری در شرایط بهتری قرار دارد.

استاندار خراسان رضوی واکسیناسیون را کماکان یکی از اولویت های جدی استان و کشور دانست و خاطرنشان کرد: با تسهیل واردات واکسن به کشور، شرایط بسیار خوبی در موضوع واکسیناسیون حاکم شده است و تاکنون بیش از ۵۰ میلیون نفر دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط گسترش ورود محموله‌های وارد شده به کشور در روزها و هفته‌های آینده شاهد افزایش سهمیه واکسن در استان‌ها خواهیم بود.

معتمدیان اضافه کرد: در همین رابطه بر اساس سیاست‌گذاری انجام شده در کمیته واکسیناسیون ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان زیرساخت‌های استان و به‌ویژه شهر مشهد برای تسریع در این موضوع افزایش یافته و خواهند یافت.

استاندار خراسان رضوی افزود: هفته گذشته شاهد افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کشور توسط شهرداری مشهد بودیم و همچنین چندین مرکز نیز در روزهای آتی در نقاط پرجمعیت و کم برخوردار شهر مشهد افتتاح خواهند شد.

وی ضمن تشکر از همه بخش‌ها و نهادهای غیر دولتی و دولتی از جمله آستان قدس رضوی گفت: این سطح از همکاری و تعامل در استان شایسته تقدیر و ستایش است.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: با ظرفیت کنونی زیرساخت‌ها در استان توان تزریق روزانه بیش از ۱۴۰ هزار دوز واکسن وجود دارد اما باید برای تزریق بالای ۲۰۰ هزار دوز پیش‌بینی‌های لازم بشود.

استاندار خراسان رضوی گفت: ۵۰۰ هزار ماسک در حاشیه شهر به عنوان مشوق طرح نهادینه‌سازی و فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک توزیع خواهد شد و در جهت این طرح کمک‌های خیرین و بخش خصوصی را متمرکز می‌کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی در خصوص برگزاری مراسم دهه پایانی صفر در استان بیان کرد: تلاش ما همواره بر این بوده است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ملاحظات ستاد ملی مقابله با کرونا مراسم مذهبی برگزار شود.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز