به نقل از کاما نیوز : وزارت خارجه مالزی با محکوم کردن تصمیم پیونگ‌یانگ به قطع روابط دیپلماتیک با این کشور این اقدام را “غیردوستانه و مخرب” خواند. به گزارش ایسنا به نقل از کانال خبری آسیا،‌ در بیانیه وزارت خارجه مالزی آمده است که مالزی در پاسخ به این اقدام، سفارت خود در پیونگ […]

به نقل از کاما نیوز :

وزارت خارجه مالزی با محکوم کردن تصمیم پیونگ‌یانگ به قطع روابط دیپلماتیک با این کشور این اقدام را “غیردوستانه و مخرب” خواند.

به گزارش ایسنا به نقل از کانال خبری آسیا،‌ در بیانیه وزارت خارجه مالزی آمده است که مالزی در پاسخ به این اقدام، سفارت خود در پیونگ یانگ را تعطیل می کند و به تمامی دیپلمات‌ها و کارمندان خود دستور بازگشت به کوالالامپور ظرف ۴۸ ساعت آینده را داده است.

در این بیانیه آمده است: مالزی این تصمیم را محکوم کرده و آن را غیردوستانه و غیرسازنده دانسته که مغایر با روح احترام دوجانبه و حسن همجواری در جامعه بین‌المللی است.

این کشور تاکید کرده است: مالزی حق خود بر پاسخگویی به این تصمیم جمهوری دموکراتیک خلق کره را برای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی خود و در جهت منافع ملی‌اش محفوظ می‌داند.

مالزی یکی از چند کشور معدودی است که متحد کره شمالی محسوب می‌شود.

کره‌شمالی امروز (جمعه) خاتمه روابط دیپلماتیک با مالزی را بر سر تصمیم آن برای مجاز دانستن استرداد یک مظنون کره‌شمالی به ایالات متحده اعلام کرد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز