به نقل از کاما نیوز : ایسنا/بوشهر معاون آموزش و اشتغالزایی جهاد دانشگاهی واحد بوشهر گفت: هدف اصلی طرح پیشران توسعه مشاغل خانگی توانمند سازی پیشران‌ها در تمامی شهرستان‌ها به‌منظور ورود به بازار کار است. نیز در نشستی با حضور معاون معیشت و توانمند سازی مرکز خدمات حوزه علمیه استان بوشهر به اهمیت «پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی» میان جهاد دانشگاهی […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/بوشهر معاون آموزش و اشتغالزایی جهاد دانشگاهی واحد بوشهر گفت: هدف اصلی طرح پیشران توسعه مشاغل خانگی توانمند سازی پیشران‌ها در تمامی شهرستان‌ها به‌منظور ورود به بازار کار است.

نیز در نشستی با حضور معاون معیشت و توانمند سازی مرکز خدمات حوزه علمیه استان بوشهر به اهمیت «پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی» میان جهاد دانشگاهی و وزارت کار اشاره کرد و تصریح کرد: این طرح با عنوان مشاغل خانگی است و مشمولین این طرح مردان و زنان سرپرست خانوار هستند.

عارفه سلیمی به اهداف این طرح اشاره کرد و افزود: هدف اصلی از این طرح توانمند سازی پیشران‌ها در تمامی شهرستان‌ها به‌منظور ورود به بازار کار است.

وی اضافه کرد: کارآفرینان معرفی شده پس از برگزاری کلاس، سنجش کیفیت کار و اتصال به بازار کار، علاوه بر دریافت وام با اتصال به پیشران‌های ما می‌توانند رشد کنند. همچنین افراد مبتدی که نیاز به آموزش دارند هم می‌توانند زیرنظر پیشران‌های ما آموزش ببینند تا به‌طور مستقل وارد بازار کار شوند.

معاون آموزش جهاد دانشگاهی همچنین عنوانکرد: طبق آمار درحال حاضر ۴۰۰ پیشران در سطح استان در حال فعالیت هستند و این در حالی ست که ظرفیت استان نزدیک به ۱۵۰۰ پیشران است.

سلیمی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: برای تاسیس یک کارگاه هر پیشران باید حداقل ۱۲ نیروی فعال داشته باشد اما نکته حائز اهمیت برای ما ارجح دانستن کیفیت بر کمیت است.

معاون معیشت و توانمند سازی مرکز خدمات حوزه علمیه استان بوشهر نیز در این نشست گفت: در بافت جمعیتی خانواده روحانیت، حدود پنج هزار خانواده داریم که ۴۵۰۰ خانوار آن طلاب هستند.

جابر آزور اظهار کرد: مرکز مدیریت حوزه به‌عنوان نهادی حوزوی وظیفه پیگیری آموزش طلاب را برعهده دارد و «جامعة المصطفی» مسئول پیگیری آموزش طلاب خارجی‌ و طلاب اهل تسنن است.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی ما اشتغال طلاب است، تصریح کرد: مرکز مدیریت حوزه در زمان تحصیل ۱۲ ساله طلاب پیگیر وضع معیشتی آنهاست درحالی‌که مرکز خدمات از زمان طلبگی تا فوت به‌طور پیوسته وضعیت معاش، سلامتی و…طلاب عزیز را پوشش می‌دهد.

معاون معیشت و توانمند سازی مرکز خدمات حوزه علمیه استان بوشهر اداه داد: یکی دیگر موضوعات ایجاد اشتغال است. طلاب برحسب توانایی و شایستگی می‌توانند در مشاغل مرتبط مشغول به فعالیت شوند.

آزور یادآور شد: قرارگاه حضرت خدیجه نیز به منظور حمایت از مشاغل خانگی برای حمایت از خانواده طلاب راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: به‌نظر بنده ارتقا سطح یک جامعه تنها با کمک بزرگان آن میسر می‌شود و برای ارتقا روستاها باید از روحانیون مستقر به‌عنوان سفیر کمک گرفت.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز