به نقل از کاما نیوز : ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی از همکاری ۲۴ هزار و ۵۰۰ حامی و خیر با این نهاد خبر داد. مجید الهی‌راد، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طرح اطعام و ایتام شامل ایتام و فرزندان محسنین است، بیان کرد: فرزندان محسنین فرزندانی هستند که […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی از همکاری ۲۴ هزار و ۵۰۰ حامی و خیر با این نهاد خبر داد.

مجید الهی‌راد، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طرح اطعام و ایتام شامل ایتام و فرزندان محسنین است، بیان کرد: فرزندان محسنین فرزندانی هستند که والدین آن‌ها مشکل مالی دارند و توانایی حمایت مالی از فرزندان خود را ندارند و از نظر تحصیل و معیشت تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند. 

الهی‌راد با بیان اینکه هم اکنون شش هزار و ۵۵۷ نفر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند، افزود:  از این تعداد سه هزار و ۳۱۰ نفر یتیم و سه هزار و ۲۴۷ نفر جزو فرزندان محسنین هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد یتیمان دختر در استان  هزار و ۷۳۶ نفر و یتیمان پسر هزار و ۵۷۴ نفر است و تعداد فرزندان دختر محسنین، هزار و ۶۷۷ نفر و پسران محسنین هزار و ۵۷۰ نفر است، ادامه داد: دربجنورد هزار و ۳۲۹ نفر فرزندان محسنین و ۹۳۷ نفر یتیم وجود دارد که این آمار نشان می‌دهد تعداد نفراتی که در طرح ایتام تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته‌اند در مرکز استان، نسبت به سایر شهرستان‌های خراسان شمالی بیشتر است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه در مجموع ۲۴ هزار و پانصد نفر حامی در استان با کمیته امداد همکاری می‌کنند و کمک‌های حامیان در سال ۹۹، ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است، افزود: کمیته امداد برای کمک به ایتام و فرزندان محسنین در نظر دارد در سال جاری با کمک خیرین و حامیان حدود ۵۶ میلیارد تومان جمع آوری کند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز