به نقل از کاما نیوز : ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از واکسیناسیون ۱۸ هزار نفر از جمعیت تحت‌پوشش این دانشگاه در دو شهرستان شاهرود و میامی خبر داد. دکتر رضا چمن در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: واکسیناسیون در شهرستان‌های تحت‌پوشش علوم پزشکی شاهرود از سرعت قابل قبولی برخوردار است. وی با اشاره […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از واکسیناسیون ۱۸ هزار نفر از جمعیت تحت‌پوشش این دانشگاه در دو شهرستان شاهرود و میامی خبر داد.

دکتر رضا چمن در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: واکسیناسیون در شهرستان‌های تحت‌پوشش علوم پزشکی شاهرود از سرعت قابل قبولی برخوردار است.

وی با اشاره به واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در این دانشگاه افزود: علاوه بر این بخش قابل توجهی از جمعیت بالای ۷۰ ساله‌ها در مجموعه تحت پوشش دانشگاه واکسیناسیون شدند.

وی از شهروندان بالای ۷۰سال به عنوان آخرین گروهی که واکسیناسیون آنها در حال انجام است نام برد و خاطرنشان کرد: در مرحله اول تاکنون ۱۱ هزار دوز واکسن کووید۱۹ به گروه سنی بالای ۷۰ ساله‌ها در شهرستان‌های شاهرود و میامی تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه ۷۰درصد جمعیت بالای ۷۰ساله‌ها در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه واکسیناسیون شدند ادامه داد: در مجموع در شهرستان‌های شاهرود و میامی ۱۶ هزار بالای ۷۰سال زندگی می‌کنند که تاکنون یازده هزار از آنها دوز نخست واکسن کووید۱۹ خود را با موفقیت دریافت کردند.

وی با اشاره به آغاز تبلیغات انتخابات رئیس‌جمهوری و آغاز تبلیغات شوراها در روزهای آینده گفت: با توجه به احتمال شکل‌گیری گردهمایی‌ها و اجتماعات انتخاباتی توصیه می‌شود هم ستادهای انتخاباتی و هم شهروندان به طور جدی از حضور در اجتماعات و گردهمایی با جمعیت بیشتر از سقف اعلام شده خودداری کنند.

دکتر چمن با اشاره به ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی به ستادهای انتخاباتی نامزدها از مسوولان ستادها خواست به دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کروناویروس توجه جدی داشته و از پروتکل‌های بهداشتی عدول نکنند.

این عضو ستاد استانی مقابله با کروناویروس با بیان اینکه شاهرود همچنان از نظر رنگ‌بندی‌های کرونایی در وضعیت نارنجی است تصریح کرد: توصیه اکید ما به عموم شهروندان این است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاران ما را در کنترل این همه‌گیری یاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد به تعطیلات نیمه خرداد اشاره و اظهار کرد: انتظار می‌رود که شهروندان ضمن پرهیز از سفر در این ایام از شرکت در هرگونه دورهمی و اجتماع اجتناب کنند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز