به نقل از کاما نیوز : ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر جهاد کشاورزی اهر از وجود ۱۱ دستگاه سامانه ضد تگرگ در باغات و مزارع این شهرستان خبر داد. محمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با وجود این‌که برای مقابله با خسارت حوادث طبیعی از جمله بارش تگرگ در باغات و مزارع شهرستان اهر ۱۱ دستگاه سامانه ضد […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر جهاد کشاورزی اهر از وجود ۱۱ دستگاه سامانه ضد تگرگ در باغات و مزارع این شهرستان خبر داد.

محمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با وجود این‌که برای مقابله با خسارت حوادث طبیعی از جمله بارش تگرگ در باغات و مزارع شهرستان اهر ۱۱ دستگاه سامانه ضد تگرگ نصب شده ولی این تعداد با گستره وسیع باغات و مزارع این شهرستان کافی نیست.

وی گفت: با توجه به بارش شدید تگرگ در روز گذشته و بروز خسارت به برخی باغات و مزارع شهری و روستایی شهرستان اهر در اسرع وقت با اکیپ کارشناسان از محل‌های آسیب دیده بازدید کرده و از نزدیک وضعیت خسارت بارش تگرگ در باغات و مزارع این شهرستان را بررسی کردیم.

وی افزود: میزان دقیق خسارت وارده در حال بررسی و تکمیل شدن بوده و بعد از برآورد کارشناسی متعاقبا اعلام خواهد شد.

اسدی از کشاورزان و باغداران خواست تا با وجود حوادث غیر مترقبه هر ساله نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند و جهت نصب و استقرار سامانه ضد تگرگ نیز با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی از تسهیلات لازم برای تهیه و نصب این دستگاه در مزارع و باغات خود بهره مند شوند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز