به نقل از کاما نیوز : ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه ورود گردشگران به شهرستان‌های نارنجی ممنوع است، گفت: نیروی انتظامی و پلیس راهور در مبادی ورودی استان مستقر شود و از ورود تورهای گردشگری جلوگیری کنند. جعفر مردانی ۲۲ خردادماه در جلسه قرارگاه […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه ورود گردشگران به شهرستان‌های نارنجی ممنوع است، گفت: نیروی انتظامی و پلیس راهور در مبادی ورودی استان مستقر شود و از ورود تورهای گردشگری جلوگیری کنند.

جعفر مردانی ۲۲ خردادماه در جلسه قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مردم برای شرکت در انتخابات دغدغه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی را دارند، اظهار کرد: راهبرد وزارت کشور برقراری توازن بین سلامت شهروندان و مشارکت در انتخابات است، باید دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان، بومی‌سازی و جهت اجرا به فرمانداران  شهرستان‌های ده‌گانه ابلاغ شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تمهیداتی برای اخذ رای از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و افراد در قرنطینه خانگی اندیشیده شده است، وزارت بهداشت و درمان اسامی مبتلایان را به تفکیک شهرستان به استان‌ها اعلام خواهد کرد و طبق این لیست برنامه‌ریزی لازم صورت می‌گیرد، یک شعبه اخذ رای سیار در هر شهرستان برای این منظور پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه تجمع در ستادهای تبلیغاتی سر بسته ممنوع است، عنوان کرد: کمیته‌های نظارتی با همکاری بسیج، هلال‌احمر و نیروی انتظامی در شهرستان‌ها تشکیل و بر رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در ستادهای انتخاباتی نظارت کنند، مسئولان ستادهایی که به این تذکرات بی‌توجه باشند به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

مردانی افزود: هم‌اکنون هفت شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، ورود ویروس افریقایی و هندی به استان خوزستان که از استان‌های هم‌جوار استان است و مردم این استان مراودات بسیاری با اهالی خوزستان دارند ، موجی از نگرانی را برای ایجاد پیک پنجم در این استان ایجاد کرده، نباید اجازه دهیم عادی‌انگاری و نقض پروتکل‌های بهداشتی شرایط ورود به پیک بعدی کرونا را فراهم کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه ورود گردشگران به شهرستان‌های نارنجی ممنوع است، گفت: نیروی انتظامی و پلیس راهور در مبادی ورودی استان مستقر شود و از ورود تورهای گردشگری و مسافران چه با وسیله نقلیه عمومی و چه با وسیله نقلیه شخصی به مناطق گردشگری جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: کرونا تمام نشده است، عادی‌انگاری مردم خطرآفرین خواهد بود، منع تردد شبانه خودروهای شخصی از ساعت ۲۲ الی سه صبح با جدیت توسط نیروی انتظامی در ایام انتخابات دنبال شود، ستادهای انتخاباتی تا قبل از این ساعت برنامه‌های خود را به پایان برسانند.

 مردانی با اشاره به اینکه استفاده از سامانه ماسک برای شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در شعبه‌های اخذ رای ضروری است، خاطرنشان کرد: افراد قبل از ورود به شعبه باید از طریق این سامانه مورد ارزیابی قرار بگیرند.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز