به نقل از کاما نیوز : وزیر خارجه اردن درباره رویدادهای اخیر این کشور در کنفرانسی خبری اظهار کرد: تحقیقات پرده از تماس‌های شاهزاده حمزه بن حسین با گروه‌های خارجی با هدف بی‌ثبات سازی امنیت کشور برداشتند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در اولین موضع‌گیری […]

به نقل از کاما نیوز :

وزیر خارجه اردن درباره رویدادهای اخیر این کشور در کنفرانسی خبری اظهار کرد: تحقیقات پرده از تماس‌های شاهزاده حمزه بن حسین با گروه‌های خارجی با هدف بی‌ثبات سازی امنیت کشور برداشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در اولین موضع‌گیری دولت این کشور درباره تلاش‌ها برای کودتای نافرجام تاکید کرد: براساس تحقیقات کاشف به عمل آمد فردی که با سیستم‌های امنیتی خارجی در تماس بوده با همسر شاهزاده حمزه بن حسین، برادر ناتنی پادشاه اردن و ولیعهد سابق در ارتباط بوده و به او پیشنهاد تامین هواپیمایی برای خروج از کشور را داده است.

او افزود: تحقیقات ثابت کردند اطرافیان شاهزاده حمزه با گروه‌های مخالف خارجی در تماس بوده‌اند.

وزیر خارجه اردن تصریح کرد: رئیس ستاد ارتش با شاهزاده حمزه ملاقات کرد و از او خواست فعالیت‌هایی که امنیت اردن را تهدید می‌کنند، متوقف کند، اما با پاسخ منفی روبه‌رو شد. شاهزاده حمزه پس از ملاقات با رئیس ستاد ارتش فایل صوتی را در تلاش برای افزایش شدت بحران منتشر کرد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز