وعده نامزد پیروز در انتخابات آلمان درباره تشکیل دولت ائتلافی تا کریسمس اولاف شولتز، نامزد صدر اعظمی حزب سوسیال دموکرات به عنوان جناح پیروز در انتخابات پارلمانی اخیر آلمان ابراز اطمینان کرد که تا کریسمس مذاکرات ائتلافی با لیبرال‌ها و سبزها به نتیجه رسیده و دولت جدید سه حزبی به ریاست وی تشکیل خواهد شد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از “ان تی وی” آلمان، “اولاف شولتز”، نامزد صدر اعظمی از حزب سوسیال دموکرت آلمان که حزبش پیروز انتخابات اخیر در این کشور شد در این باره ابراز اطمینان کرد که مذاکرات برای نشکیل دولت ائتلافی جدید آلمان در هفته های آینده با موفقیت به پایان برسد.
شولتز همچنین گفت: اکنون همه تصمیم گرفته اند به سرعت کار کنند و مذاکرات در فضایی بسیار بسیار خوب و سازنده انجام می شود.
وی تاکید کرد که از این رو اطمینان دارد که تصمیماتی که هر سه حزب ( سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال ها) با هم در حال بررسی آن هستند می تواند محقق شود و ما قبل از کریسمس دولت جدیدی ا خواهیم داشت.
“اولاف شولتز” برای شرکت در دیدار وزرای دارایی کشورهای گروه ۲۰ که در چارچوب نشست ..

وعده نامزد پیروز در انتخابات آلمان درباره تشکیل دولت ائتلافی تا کریسمس

اولاف شولتز، نامزد صدر اعظمی حزب سوسیال دموکرات به عنوان جناح پیروز در انتخابات پارلمانی اخیر آلمان ابراز اطمینان کرد که تا کریسمس مذاکرات ائتلافی با لیبرال‌ها و سبزها به نتیجه رسیده و دولت جدید سه حزبی به ریاست وی تشکیل خواهد شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، "اولاف شولتز"، نامزد صدر اعظمی از حزب سوسیال دموکرت آلمان که حزبش پیروز انتخابات اخیر در این کشور شد در این باره ابراز اطمینان کرد که مذاکرات برای نشکیل دولت ائتلافی جدید آلمان در هفته های آینده با موفقیت به پایان برسد.

شولتز همچنین گفت: اکنون همه تصمیم گرفته اند به سرعت کار کنند و مذاکرات در فضایی بسیار بسیار خوب و سازنده انجام می شود.

وی تاکید کرد که از این رو اطمینان دارد که تصمیماتی که هر سه حزب ( سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال ها) با هم در حال بررسی آن هستند می تواند محقق شود و ما قبل از کریسمس دولت جدیدی ا خواهیم داشت.

"اولاف شولتز" برای شرکت در دیدار وزرای دارایی کشورهای گروه ۲۰ که در چارچوب نشست سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی برگزار می شود به واشنگتن سفر کرده است.

"توماس کوتچتنی"، از مقامات حزب لیبرال دموکرات آلمان هم درباره به نتیجه رسیدن این مذاکرات ابراز خوش بینی کرده است. لیبرال ها البته خطوط قرمزی را ترسیم کرده اند و با این همه کوتچتنی به عنوان مدیر پارلمانی فراکسیون لیبرال دموکرات ها درباره شانس تشکیل ائتلاف موسوم به آمپل با سبزها و سوسیال دموکرات ها ابراز خوش بینی کرده است.

"کوین کوهنرت"، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان هم انتظار دارد که سه حزب تا آخر سال جاری میلادی به توافقی برای تشکیل دولت ائتلافی دست یابند.

هشدار درباره زمستان سخت کرونایی در آلمانتردید آلمان نسبت به واکسن "جانسون اند جانسون"

رابرت هابک، رئیس حزب سبز آلمان هم بر اهمیت دستیابی به موفقیت در این مذاکرات تاکید کرده و اعلام کرد که شکست برای ما یک گزینه نیست.

وی درباره عواقب تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ هشدار داده و بر لزوم تلاش برای تشکیل ائتلاف آمپل تاکید کرد.

در انتخابات پارلمانی اخیر در آلمان حزب سوسیال دموکرات با اختلاف اندک از اتحادیه احزاب متحد مسیحی پیروز این انتخابات شد و توانست ۲۵٫۷ درصد آراء شهروندان را به دست آورد.

اتحادیه احزاب متحد مسیحی هم با ریزش تاریخی در آراء خود مواجه شده و ۲۴٫۱ درصد آراء شهروندان را به دست آورد.

با این همه حزب مرکل همچنان ادعای رهبری داشته و می‌خواهد برای تصاحب صدراعظمی تلاش کند.

بر اساس محاسبات انجام شده تشکیل این ائتلاف ها در دولت بعدی امکان پذیر است و ائتلاف موسوم به "آمپل" متشکل از احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال دموکرات ها با اکثریت ۴۱۶ نماینده و همچنین ائتلاف موسوم به جامائیکا متشکل از اتحادیه احزاب متحد مسیحی، سبزها و لیبرال دموکرات ها با اکثریت ۴۰۶ نماینده امکان پذیر است.

البته امکان تشکیل ائتلاف بزرگ هم وجود دارد که از نظر سیاسی به دلیل عدم تمایل طرفین غیر ممکن به نظر می رسد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی