به نقل از کاما نیوز : نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت، الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری بدون موافقت جو بایدن حاصل نخواهد شد. به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی در مورد الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی گفت که این امر بدون تأیید […]

به نقل از کاما نیوز :

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت، الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری بدون موافقت جو بایدن حاصل نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی در مورد الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی گفت که این امر بدون تأیید رئیس جمهوری ایالات متحده( جو بایدن) اتفاق نخواهد افتاد.

نتانیاهو و بنی گانتس (وزیر جنگ فعلی رژیم صهیونیستی) در آوریل سال ۲۰۲۰ توافقنامه‌ای را برای تشکیل دولت وحدت اضطراری امضا کردند که قرار شد هر یک از آن دو ریاست چرخشی آن را به عهده بگیرند و ابتدا نتانیاهو  آن را به مدت ۱۸ ماه آغاز کند.

نتانیاهو به دلیل وجود اختلافات در دولت وی و دولت قبلی ایالات متحده به ریاست دونالد ترامپ، بر سر زمان و جزئیات روند “الحاق” هنوز هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده است.

وی در این مصاحبه به سایر مسائل داخلی از جمله انتخاباتی که سه شنبه برگزار می‌شود، پرداخت و پیش بینی کرد بیش از ۶۱ کرسی (بیش از نیمی از ۱۲۰ کرسی کنست) را به دست آورد تا بتواند دولت تشکیل دهد.

نتانیاهو ظرف دو سال رژیم صهیونیستی را به چهارمین دور انتخابات پارلمانی خود سوق می‌دهد، در حالی که محاکمه وی در سه پرونده فساد اداری، اتهامات رشوه خواری و خیانت در امانت همچنان ادامه دارد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین در مصاحبه دیگری تاکید کرد که او از مناظره با یائیر لاپید، رئیس جریان اپوزیسیون این رژیم هراسی ندارد و از او می‌خواهد که برای نامزدی پست نخست وزیری پیش قدم شود.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که لاپید از نتانیاهو خواست تا همچون مناظره‌های ایالات متحده میان کاندیداهای اصلی، یک مناظره انتخاباتی تلویزیونی را برگزار کند و افزود: این دولت بازیچه دست شخصیت‌های سیاسی نیست.

نتانیاهو همچنین اعلام کرد، با لغو محاکمه خود به اتهام فساد، خیانت در امانت و کلاهبرداری مخالف است. وی گفت: اول و پیش از همه، محاکمه را متوقف نکنید. ثانیا، این اتهامات ساختگی مقابل چشمانمان فرو خواهند پاشید.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: من در این دادگاه محاکمه و پیروز خواهم شد و جالب توجه‌ترین محاکمه، محاکمه‌ای است که در این انتخابات برگزار خواهد شد. مردم تصمیم خواهند گرفت و نه دادستان‌ها.

نتانیاهو همچنین روز شنبه متعهد شد، در صورت پیروزی در انتخابات پیش روی کنست پروازهای مستقیمی را از تل‌آویو به مکه در عربستان سعودی آغاز کند.

طبق نوشته روزنامه اسرائیلی “اورشلیم پست” وی اشاره کرد که روابط با عربستان سعودی “عادی” است.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز