به نقل از شرح نیوز : سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اظهار داشت، رییس جمهوری این کشور به دنبال بازنگری در حمایت واشنگتن از عملیات تهاجمی عربستان در یمن است. به گزارش ایسنا، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) در گفت و گو با شبکه الجزیره تصریح کرد: جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواهان بازنگری در […]


به نقل از شرح نیوز :

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اظهار داشت، رییس جمهوری این کشور به دنبال بازنگری در حمایت واشنگتن از عملیات تهاجمی عربستان در یمن است.

به گزارش ایسنا، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) در گفت و گو با شبکه الجزیره تصریح کرد: جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواهان بازنگری در مشارکت این کشور در حمایت از عملیات تهاجمی عربستان در یمن است. وی گفت: حمایت از شرکا باید با منافع و ارزش‌های ما همخوانی داشته باشد.

وی اوضاع یمن را بزرگترین فاجعه انسانی جهان در حال حاضر توصیف کرد و گفت: ما از این مساله آگاهیم.

سخنگوی پنتاگون همچنین در خصوص سفر اخیر کنت مک کنزی، به عربستان اظهار داشت: این سفر ارتباطی با مذاکره درباره احداث پایگاه‌های نظامی دائمی در این کشور نداشت. وی گفت، “عربستان شریک اصلی مبارزه با تروریسم است” و این شراکت ادامه دارد.

کربی خروج ناو هواپیما بر آمریکا یو اس اس نیمیتز از خلیج فارس را یک اقدام معمول در ناوگان نیروی دریایی آمریکا دانست و گفت، کشورش برای بازدارندگی منازعات منطقه و حمایت از شرکا و دوستانش در آنجا از حضور بسیار قدرتمند خود محافظت می‌کند.

سخنگوی پنتاگون عنوان داشت: ما تلاش می‌کنیم برای دفاع از منافع ایالات متحده در خاورمیانه، گزینه‌هایی را به رئیس جمهوری آمریکا ارائه کنیم.

انتهای پیام