به نقل از کاما نیوز : ایسنا/آذربایجان شرقی مدیریت بحران شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از روز جمعه تا اواخر روز یکشنبه، وضعیت جوی ناپایداری در آذربایجان شرقی حاکم خواهد بود که منجر به رگبار باران و رعد و برق و بارش برف، کولاک، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما می‌شود. […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیریت بحران شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از روز جمعه تا اواخر روز یکشنبه، وضعیت جوی ناپایداری در آذربایجان شرقی حاکم خواهد بود که منجر به رگبار باران و رعد و برق و بارش برف، کولاک، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، وضعیت جوی استان از روز جمعه ۲۴ دی تا اواخر وقت روز یکشنبه ۲۶ دی ناپایدار خواهد بود.

پیرو هشدار جوی سطح نارنجی (آمادگی) اداره‌کل هواشناسی استان به اطلاع می‌رساند شدت فعالیت سامانه بارشی از روز جمعه تا روز یکشنبه موجب تشدید بارش باران و برف و کولاک، وزش باد گاهی شدید و کاهش محسوس دما به ویژه از روز شنبه خواهد شد.

احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، اختلال در تردد و لغزندگی جاده‌ای و مسدود شدن برخی از راه ها، مه‌گرفتگی، کولاک برف و کاهش دید افقی (به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و مرتفع) و همچنین احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید، پرتاب اجسام سبک و سقوط تابلوهای تبلیغاتی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، بنابراین لازم است شهروندان از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و ضمن توجه به توصیه‌های زیر، ‌اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی را به عمل آورند:

تجهیز خودروها به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی

عدم صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی

دوری از درختان پوسیده، کهنسال و کم‌دوام

دوری از ساختمان‌های نیمه‌کاره و در حال‌ ساخت

دوری از اشیای قابل پرتاب و سُست؛ نظیر آنتن، کولر، جداول و آجرهایی که برای محکم کردن منصوبات پشت‌بام‌ها استفاده می‌شود.

دوری از دکل‌ها، آنتن‌های فرستنده‌ها، تأسیسات انتقال نیرو، بنرها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و غیره

پرهیز از پارک خودرو در مکان‌هایی که احتمال سقوط یا ریزش برخی اجسام، دیوار سُست و غیره وجود دارد (به‌ویژه مکان‌هایی که در موارد بالا ذکر شد).

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز