به نقل از کاما نیوز : ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در استان برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تلاش ها بر این است که اکثر شعب اخذ رای در فضای بازی مستقر شود. حسین کلانتری در نشست ستاد انتخابات استان خواستار بررسی مسائل انتخابات […]

به نقل از کاما نیوز :

پیش‌بینی ۱۴۰۲ شعبه اخذ رای در کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در استان برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تلاش ها بر این است که اکثر شعب اخذ رای در فضای بازی مستقر شود.

حسین کلانتری در نشست ستاد انتخابات استان خواستار بررسی مسائل انتخابات در نشست ستاد امنیت انتخابات در شهرستان های ۹ گانه استان با حضور فرمانداران شد و افزود: آسیب ‌شناسی انتخابات دوره‌ های گذشته فرصتی را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات پیش رو است.
وی بر ضرورت ارائه آموزش های تخصصی و عمومی به اعضای شعب انتخابات تاکید و اظهار کرد: اعضای شعب باید با تجربه بوده و در عمل بی طرف باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سراسر استان به جز حوزه گچساران و باشت دو انتخابات برگزار می شود، عنوان کرد: همه برآوردها انجام شود و کمبودها از لحاظ  نیروی انتظامی، نیروی انسانی، خودروها و تجهیزات پیش بینی شود.
کلانتری با تاکید بر اینکه آموزش عمومی بسیار مهم است، تصریح کرد: انتخابات شوراها در شهر یاسوج کاملا مکانیزه است و امید است با برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی سایر شهرهایی که درخواست کردیم موافقت کند.
وی خواستار مشارکت صدا و سیما و اصحاب رسانه در ارائه آموزش عمومی به مردم در خصوص مراحل مختلف انتخابات از جمله فرآینده رای دادن و… شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شعب شهری و روستایی و آمار خودروها را به صورت دقیق برآورد کنید.
کلانتری با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و ۴۲ شعب اخذ رای انتخابات در استان پیش بینی شده است، ادامه داد: بدون شک ثمره تلاش و زحمات امروز روز انتخابات مشخص می شود.
وی تصریح کرد: براساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی «کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان ها، ادارات و نهادهای قانونی، مؤسسات دولتی و وابسته به دولت، شهرداری ها و مؤسسات عمومی موظفند حسب درخواست وزارت کشور، استانداران، فرمانداران، بخشداران، کارکنان و سایر امکانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختیار آنان قرار دهند».
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در گذشته چون مدارس فعال بود از نظر تجهیزات مشکلی نداشتند، گفت: اکنون به دلیل شیوع کرونا لازم است در همه شهرستان تمام مدارسی که قرار است به عنوان شعب اخذ رای در نظر گرفته شوند شناسایی و توسط مسئولان اداره کل آموزش و پرورش، روسای مناطق و مدیران مدارس وضعیت آب، برق و سایر تجهیزات بررسی و با ظرفیت کامل آماده و پذیرای مردم در روز انتخابات باشند.
کلانتری افزود: در ۱۸ شهر تعداد ۶۸۶ نفر در انتخابات شورای اسلامی شهر با هم به رقابت خواهند پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: به صورت میانگین در هر شهر ۳۸ نفر داوطلب وجود دارد که همینطور به صورت میانگین در هر شهر ۵ نفر توسط مردم انتخابات می شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیش ترین داوطلب را متعلق به شهر یاسوج با تعداد ۱۴۴ نفر برشمرد و تصریح کرد: از لحاظ میزان حضور و میزان تایید صلاحیت ستاد انتخابات استان عملکرد بسیار خوبی داشته است که جز استان های شاخص در کشور هستیم.
کلانتری بر مراقبت هرچه بیشتر برای برگزاری بهتر انتخابات تاکید کرد و ادامه داد: انتظار می رود کمیته تبلیغات با قدرت تر از سایر کمیته ها همچون فعالیت های کنونی عمل کند و تمامی مراحل براساس سیاست های ستاد انتخابات کشور باشد.
وی خطاب به داوطلبان انتخابات، اظهار کرد: نامزدها در زمان قانونی و براساس رعایت دستور العمل ها اقدام کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه تدابیر و تمهیدات ویژه ضد کرونایی در شعب اخذ رای و سایر مکان های مرتبط با برگزاری انتخابات پیش بینی شده است، بیان کرد: کنترل بیماری کرونا بسیار حائز اهمیت است.
کلانتری همچنین از افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در استان برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد و عنوان کرد: تلاش ها بر این است که اکثر شعب اخذ رای انتخابات ۱۴۰۰ در فضای باز مستقر شود.
وی بر رعایت شیوه نامه ها برای پیشگیری از شیوع کرونا تاکید کرد و افزود: حداکثر پیشگیری در همه شعب پیش بینی و تدارک دیده شده و شهروندان با رعایت فاصله اجتماعی و حفظ پروتکل های وزارت بهداشت با خیالی آسوده می توانند در این انتخابات مشارکت کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انتخاب حق مردم است، تاکید کرد: وظیفه ما این است که با حضور و مشارکت حداکثری تعهد به نظام و سرزمین را اعلام  کنیم و در تعیین سرنوشت خود مشارکت داشته باشیم.
کلانتری با بیان اینکه هر شهروند روستایی و شهری باید برابر باشه و رای نظر خود را به شکل قانونی اعلام کند، اظهار کرد: خروجی کار توسط مردم مشخص می شود و مهم ترین موضوع حضور و مشارکت فعال مردم است.
وی بیان کرد: وظیفه ما این است که تمام امکانات را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات مهیا کنیم.
فتاح محمدی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: ۲۱ نفر در انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی شهرستان های گچساران و باشت ثبت نام کردند.
به گزارش ایسنا، وی در خصوص نتایج احراز صلاحیت داوطلبان شوراهای روستایی نیز، افزود: هیات نظارت بخش ‌ها تا ۳۱ اردیبهشت ماه نتیجه نهایی را به بخشداری ‌ها اعلام خواهد کرد.
انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز