به نقل از کاما نیوز : ایسنا/یزد سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از شناسایی یک سرخوشه دیگر مبتلا به کرونا جهش یافته در شهرستان اردکان خبر داد. دکتر «ابراهیم سلمانی» گفت: در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵۷ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند. وی ادامه داد: تاکنون ۳۶ […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/یزد سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از شناسایی یک سرخوشه دیگر مبتلا به کرونا جهش یافته در شهرستان اردکان خبر داد.

دکتر «ابراهیم سلمانی» گفت: در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵۷ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۶ سرخوشه مبتلا به کرونای جهش یافته در استان شناسایی شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: در شبانه روز گذشته یک سرخوشه دیگر مبتلا به کرونای جهش یافته در شهرستان اردکان شناسایی شده است.

وی اظهار کرد: تاکنون کرونای جهش یافته در شهرستان های یزد، اردکان ، میبد، ابرکوه، تفت و خاتم به ثبت رسیده است.

سلمانی گفت: در شبانه روز گذشته، دو بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی افزود: در شبانه روز گذشته، ۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند.

وی خاطر نشان کرد:  در حال حاضر، ۱۶۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۳۷ نفر در بخش مراقبت های ویژه خدمات دریافت می کنند.

سلمانی با اشاره به فرا رسیدن نوروز باستانی، تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان خاتم در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.  

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به چرخش کرونای انگلیسی در دید و بازدیدهای نوروزی تاکید کرد:  بروز واریانس جدید ویروس کرونا در استان افزایش یافته و با توجه به میزان سرایت پذیری بالای این ویروس نسبت به نوع قبلی باید از دید و بازدید در ایام تعطیلات عید نوروز جدا پرهیز شود تا زنجیره انتقال ویروس کرونای انگلیسی در کشور قطع شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از وبدا یزد، سلمانی در پایان تصریح کرد: برگزاری هرگونه دورهمی و انجام سفرهای غیر ضروری سبب چرخش ویروس کرونا و افزایش میزان ابتلا در بین مردم خواهد شد.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز