به نقل از کاما نیوز : ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان ‌جنوبی از کاهش حجم آبگیری سازه‌های آبخیزداری خراسان‌جنوبی در سال زراعی جاری به میزان حدود ۶۰ درصد خبر داد. علیرضا نصرآبادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در زمستان گذشته، بیش از ۹۰ درصد کشور درگیر درجات مختلفی از خشکسالی به […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان ‌جنوبی از کاهش حجم آبگیری سازه‌های آبخیزداری خراسان‌جنوبی در سال زراعی جاری به میزان حدود ۶۰ درصد خبر داد.

علیرضا نصرآبادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در زمستان گذشته، بیش از ۹۰ درصد کشور درگیر درجات مختلفی از خشکسالی به ویژه خشکسالی شدید و بسیار شدید قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از این امر مستثنی نیست، افزود: سازه‌های آبخیزداری در راستای کمک به ماندگاری روستاییان در روستاها ایجاد می‌شوند و هم اکنون در روستای خانیک از توابع فردوس سه هزار متر مکعب عملیات آبخیزداری انجام شده که باعث ماندگاری شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه کاهش آبگیری سازه‌ها در سال‌های آتی تأثیر خود را نشان می‌دهد، اظهار کرد: کاهش بارندگی‌ها در سال زراعی جاری باعث شد حجم آبگیری سازه‌های خراسان‌جنوبی حدود ۶۰ درصد کاهش یابد.

نصرآبادی ادامه داد: حجم آبگیری سازه‌های آبخیزداری خراسان‌جنوبی در سال زراعی ۹۹- ۹۸ حدود ۸۵ میلیون متر مکعب بوده و چون سال گذشته سازه‌ها آبگیری شده‌اند امسال از نظر آبگیری مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان ‌جنوبی بیان کرد: معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در پایان سفر خود به خراسان جنوبی قول داد با توجه به عملکرد خراسان جنوبی و شرایط حساس استان، اعتبارات این استان در دو حوزه آبخیزداری و مقابله با بیابانزایی در سال ۱۴۰۰ بیش ۳ برابر افزایش یابد.

نصرآبادی یادآور شد: با همکاری شهرداری‌ها می‌توان پارک‌های آبخیز را در تمام شهرستان‌های استان راه اندازی کرد، در کنار این پارک‌ها علاوه بر این که کنترل و مهار سیلاب را خواهیم داشت.

انتهای پیام  خبرگزاری کاما نیوز